Finanse i ubezpieczeniaPrawoRynek pracy

Ministerstwo Finansów oferuje pracę! Potrzeba eksperta do wymyślania nowych podatków

Czyżby rząd planował wprowadzenie kolejnych podatków? Wskazuje na to oferta pracy, którą oferuje właśnie Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów najwyraźniej przymierza się do zaserwowania społeczeństwu kolejnych danin publicznych. Otóż na stronie internetowej resortu w zakładce „Pracuj z nami” (Nabór na stanowiska pomocnicze, robotnicze i obsługi) pojawiła się interesująca oferta pracy. Trwa nabór na eksperta w Wydziale Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych.

Ministerstwo Finansów
Materiały prasowe, Ministerstwo Finansów

Jak wynika z ogłoszenia wstawionego 10 lutego (ważne do 22 lutego), poszukiwany pracownik resortu ma się zajmować:

  • przygotowywaniem koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin,
  • opracowywaniem projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym,
  • opracowywaniem propozycji rozwiązań problemów pojawiających się na tle stosowania przepisów prawa podatkowego,
  • analizą ryzyk w zakresie potencjalnego naruszenia prawa wspólnotowego w obszarze podatkowym i opracowaniem rekomendacji w tym zakresie,
  • współpracą z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Finansów, jednostkami Krajowej Administracji Skarbowej i instytucjami zewnętrznymi.

Ministerstwo kusi nie tylko wizją stabilnego zatrudnienia na etacie (umowa o pracę), ale również elastycznymi godzinami, benefitami płacowymi (np. trzynastką), kursami, szkoleniami, pakietami socjalnymi (w obszarze zdrowia, sportu i kultury) czy przyjaznym środowiskiem pracy.

Czy chodzi o nowe podatki?

Jak twierdzi Robert Gniezdzia, radca prawny i partner w kancelarii Chmielniak Adwokaci, Ministerstwo Finansów wprost daje do zrozumienia, że szykuje się do zaprojektowania kolejnych podatków. W rozmowie z portalem Prawo.pl ekspert wypowiedział się następująco:

Sięgając do marketingu i reklamy, można nieco ironicznie stwierdzić, że w związku z planami wprowadzenia nowych podatków Ministerstwo Finansów szuka “dyrektora kreatywnego”, którego zadaniem będzie “wprowadzanie na rynek nowych produktów podatkowych”.

Wychodzi więc na to, że obciążenia, które weszły w życie na początku 2021 roku, stanowią jedynie przedsmak możliwości rządu Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: bezprawnik.pl, money.pl, prawo.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close