GospodarkaKultura i sztukaMediaPaństwoPolitykaPolskaTechnologieTelekomunikacja

TVP chce zbudować modułowe muzeum telewizyjno-filmowe

TVP wybuduje muzeum

Jak informuje portal Wirtualne Media, TVP zamierza uruchomić w przyszłym roku wystawę z eksponatami telewizyjnymi i filmowymi. Na terenie siedziby głównej Telewizji Polskiej powstanie specjalny modułowy pawilon. Publiczny nadawca właśnie ogłosił zamówienie publiczne. Zlecenie dotyczy zarówno wybudowania pawilonu („opracowania dokumentacji projektowej oraz wytworzenia składnika aktywów trwałych”). Podmiot, który wygra przetarg, musi postawić pawilon w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Oznacza to, że budynek powstanie najwcześniej wiosną przyszłego roku.

Pawilon muzealny ma zostać wybudowany w północno-wschodniej części działki firmy przy ul. Woronicza 17, gdzie obecnie jest plac parkingowy. Ma to być dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 21 x 10 metrów, z wcięciem o wymiarach ok. 5,78 x 3 metry w południowym-zachodnim narożniku i wejściem głównym od południowej strony.

Muzeum ma składać się z 14 modułów kontenerowych o wymiarach ok. 3 x 6 metrów. Wysokość zewnętrzna kontenera określono na ok. 3,6 metra, a wysokość wewnątrz, czyli między posadzką a sufitem na minimum 3 metry. TVP chce też, aby na elewacji południowej zostały zainstalowane „miejsca montażu (estetyczne ramy) ozdobnych paneli z plakatami/banerami”, a także „elementy ozdobnej perforowanej blachy prostopadłe do elewacji”.

Do przetargu mogą startować podmioty, które w ciągu ostatnich pięciu lat wybudowały przynajmniej dwa pawilony kontenerowe lub modułowe za minimum 400 tysięcy złotych brutto. Wadium wynosi 10 tysięcy złotych, a oferty będzie można składać do 29 marca. TVP nie określiła, ile maksymalnie planuje zapłacić wykonawcy i ujawni tę informację wraz z otwarciem dokumentów z ofertami.

Fot. Wirtualne Media
Fot. Wirtualne Media

PO chce likwidacji TVP Info i abonamentu. Ruszyła zbiórka podpisów

Państwowa kroplówka

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Zgodnie z jej zapisami, TVP i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu rtv.

Rekompensata dla TVP, zapisana w budżecie na 2021 r., będzie już kolejnym wsparciem publicznym dla mediów publicznych. Jak wynika z danych Fundacji ePaństwo, przez ostatnie cztery lata największą sumę pomocy publicznej – 4,8 mld zł – otrzymała właśnie Telewizja Polska.

Na wiosnę 2019 roku TVP dostała 1,12 mld zł, a w marcu zeszłego roku przyznano Telewizji Publicznej publicznej i radiu 1,95 mld zł. Dzięki przyznanym rekompensatom TVP w ostatnich latach zanotowała zysk.

Liczba etatowych pracowników Telewizji Polskiej w ub.r. zwiększyła się o 95 do 2 825. Na wynagrodzenia firma przeznaczyła 513,27 mln zł, o 10,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Z zeszłorocznego zysku pracownikom zostanie wypłacone do podziału 17,8 mln zł brutto.

W rządowym projekcie ustawy budżetowej na 2021 roku zapisano kolejną rekompensatę w wysokości do 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia. Krótko przed Bożym Narodzeniem ustawa została przyjęta przez Sejm, odrzucono poprawkę opozycji proponującą, żeby kwotę rekompensaty przekazać na służbę zdrowia.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close