PolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Adam Niedzielski: “Dokonałem pewnej samoizolacji”. Internauci: Niech nie wraca wcale

Minister zdrowia Adam Niedzielski poddał się samoizolacji z obawy przed tym, że jest zarażony koronawirusem. Internauci komentują.

Jak podają media, Adam Niedzielski “dokonał pewnej samoizolacji”, nie czekając na pogorszenie samopoczucia czy wykonanie badań. Jego decyzja była spowodowana tym, że w ostatnich dniach miał kontakt z ministrem Michałem Dworczykiem. Ten poinformował dziś za pośrednictwem Twittera, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będzie pracował zdalnie w domu.

Szef resortu wypowiedział się w temacie swojego zdrowia w “Gościu Wiadomości” na antenie TVP Info:

Z moim zdrowiem wszystko w porządku, natomiast rzeczywiście, jak tylko dowiedziałem się o tym, że pan minister Dworczyk ma pozytywny wynik testu, nie czekając na nic, zabrałem się szybko do domu i żeby nie narażać współpracowników na ewentualne konsekwencje zakażenia po prostu dokonałem pewnej samoizolacji.

Jak wyjaśnił Niedzielski, w czasie piątkowej konferencji prasowej przez ponad 40 minut znajdował się w odległości pół metra od ministra Dworczyka. “Ten kontakt oczywiście odbywał się w maseczce, ale trwał trochę czasu” – dodał.

Szef resortu zdrowia wystosował również apel do obywateli, prosząc, aby w przypadku zetknięcia z osobami zakażonymi każdy poddawał się samoizolacji i czekał na decyzję sanepidu, który zadecyduje o dalszych krokach.

W reakcji na ten news pojawiło się wiele złośliwych komentarzy. Oto niektóre z wpisów internautów: “Niech nie wraca wcale”, “Ojej, maseczka jednak nie chroni?” czy “Liczymy na dymisję a nie samoizolację”.

Źródło: bankier.pl, wiadomosci.dziennik.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close