PaństwoPolitykaPolskaPrawoSportTurystykaZdrowie i medycyna

RMF FM: Stoki znowu zostaną zamknięte! Internauci: “Duda się już najeździł?”

Stoki znowu zamknięte?

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy RMF FM, przywrócenie części obostrzeń korownawirusowych jest już pewne. Jak informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, rząd chce przede wszystkim ponownie zamknąć stoki narciarskie. Oprócz tego rozważane jest również ponowne zamknięcie części infrastruktury sportowej.

Dodatkowo tego rząd chce ograniczeń na granicach. Ich przekraczanie będzie możliwe tylko dla osób z testem na koronawirusa. Inaczej konieczna będzie kwarantanna. Przywracanie obostrzeń najprawdopodobniej nie będzie obejmowało hoteli. Rząd chce je pozostawić otwarte, choć niektórzy doradcy sugerują zamknięcie ich.

Oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, ale ministrowie tłumaczą, że idea jest taka, by zamykać te rzeczy, które będą miały stosunkowo najmniejszy wpływ na gospodarkę. Stąd właśnie pomysł na sport. W Kancelarii Premiera spotyka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Swoją decyzję rząd ma ogłosić w połowie tygodnia.

Przypomnijmy, że stoki narciarskie zostały otwarte 12 lutego. W zeszłym tygodniu na narty wybrał się prezydent Andrzej Duda. Ostatnich pięć dni spędził w Wiśle, gdzie korzystał z poluzowania obostrzeń: otwartych stoków i wyciągów narciarskich.

O urlop prezydenta Dudy pytany był szef KPRM Michał Dworczyk.

Nie wiem, czy był na nartach, nie wiem, jak długo przebywał. Na pewno nie łamał żadnych przepisów, w którym wszyscy musimy funkcjonować.

– stwierdził.

PiS planuje waloryzację 500+. No dziwnym trafem akurat na wybory…

“Duda się wyjeździł?”

Duda wrócił do Warszawy w weekend. Limuzyna prezydenta eskortowana była przez kilka aut Służby Ochrony Państwa. Prezydent wracał z urlopu na sygnale, omijając korki, w których na kilka godzin utknęli inni urlopowicze. Użytkownicy portali społecznościowych nazwali to nawet ironicznie “korytarzem życia”.

Moje dzieci nie pojechały na ferie. A pierwsze dziecko w państwie pojechało na narty. Trochę niesprawiedliwe.

– komentował Sławomir Nitras z KO.

Pojechał na narty, kiedy inni zastanawiają się, jak przeżyć. Wracał korytarzem życia, który tworzy się dla ratowania życia. Panie Andrzeju, Pan to już zawsze będzie tylko ‘Adrianem z wycieraczki Prezesa’.

– dodał poseł Tomasz Trela.

Informacja o ponownym zamknięciu stoków wywołała masę negatywnych komentarzy. Internauci zwracają uwagę, że decyzja jest rozważana akurat po feriach prezydenta. Komentujący zarzucają rządowi, że dostosowuje obostrzenia do potrzeb swoich i działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: RMF FM, Gazeta.pl

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close