NaukaPaństwoPolskaZwiązki zawodowe

Nauczyciele z Rybnika dostaną dodatek motywacyjny! Złotówkę brutto…

Nauczyciele z Rybnika dostaną… 1 zł dodatku

Jak informuje portal Głos Nauczycielski, rybniccy nauczyciele walczą o dodatek motywacyjny. W zeszłym roku dodatek został obniżony z 80 zł na 40 zł i w takiej wysokości był wypłacany przez 8 miesięcy. W tym roku rybniccy nauczyciele mają dostać… 1 złotych brutto.

Od października już trzykrotnie apelowaliśmy do miasta o przyznanie godnych dodatków motywacyjnych dla nauczycieli, ale nic się nie zmieniło. W ostatnim piśmie z połowy lutego zarząd oddziału wypunktował za co nauczycielom należą się te dodatki. Chcieliśmy uświadomić wszystkim decydentom, że podczas zdanej nauki nauczyciele ciężko pracują i ten dodatek im się po prostu należy. W piśmie przytoczyłam zakres czynności dodatkowych nauczycieli wykonywanych przez ostatnie trzy miesiące. Szczególnie dotknięci zwiększeniem zakresu obowiązków służbowych zostali pracownicy pedagogiczni rybnickich przedszkoli.

– opisuje dla portalu Izabela Faksa-Lerch, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rybniku.

Nauczyciele nie są przygotowani do nauczania zdalnego

Na co to wydać?

Rybnicki ZNP opublikował na Facebooku ostatnią korespondencję z magistratem w sprawie oszczędności na dodatku motywacyjnym. Pisma można przeczytać tutaj.

Niestety w odpowiedzi znowu przeczytaliśmy o braku środków w miejskiej kasie, co ma być spowodowane zmniejszeniem subwencji oświatowej. Już nie wiemy do kogo mamy się zwrócić w tej sprawie. Zastanawiamy się nad pismem do ministra Czarnka, bo przecież pan premier Morawiecki chwali samorządy, że tak gospodarują subwencją oświatową, że nawet chodniki za nią budują. Zamierzamy teraz nagłaśniać sprawę w mediach. Współpracujemy też z oświatową „Solidarnością” i zastanawiamy się nad przeprowadzeniem wspólnej akcji. Jednym z pomysłów, zgodnie z sugestiami samych nauczycieli, jest zwrócenie pieniędzy za dodatki prezydentowi albo przekazanie ich na jakiś cel charytatywny. W Rybniku jest zatrudnionych ponad 2,5 tys. nauczycieli, licząc po złotówce można by uzbierać 2,5 tys. zł. Wciąż liczę jednak jeszcze na to, że uda się porozumieć z prezydentem.

– opisuje Faksa-Lerch.

ZNP wspólnie z oświatową „Solidarnością” planują już wspólną akcję. Jednym z pomysłów jest zwrócenie tych środków do miejskiej kasy albo przekazanie na cel charytatywny.

Źródło: Głos Nauczycielski

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close