Polska

Sławomir Mentzen podatków nie lubi, ale z pomocy publicznej chętnie korzysta

Sławomir Mentzen otrzymał od państwa blisko 40 tys. zł

Sławomir Mentzen, to członek Konfederacji, który znany jest ze swoich wolnościowych zapędów. Znany jest też z tzw. Piątki Mentzena, która była zbiorem pięciu homofobicznych, antyunijnych, antysemickich postulatów. To tak a propos wolności Pana Mentzena.

Sławomir Mentzen w swoich wypowiedziach regularnie głosi wolnorynkowe tezy, w których krytykuje większość działań prowadzonych przez państwo. Krytykuje także rząd za działania podejmowane w walce z pandemią oraz za to, że bez ładu i składu zamykane są kolejne przedsiębiorstwa, które narażone są na upadłość.

Nasz główny bohater oprócz bycia antywolnościowym wolnościowcem prowadzi także kancelarię podatkową w Toruniu, gdzie doradza jak płacić mniej, albo nie płacić wcale podatków. Jak się jednak okazuje Pan Sławomir jest hipokrytą.

Według informacji z Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej (SUDOP) Sławomir Mentzen kilkukrotnie wyciągnął rączki po pomoc publiczną, samemu będąc jednocześnie apologetą niepłacenia podatków i państwa minimum.

Źródło danych: SUDOP

Z SUDOP wynika, że Kancelaria Sławomira Mentzena czterokrotnie wyciągała łapki po publiczną pomoc. W sumie instytucja otrzymała w 2020 roku blisko 40 tys. złotych wsparcia. Odpowiednio 5 tys. od Prezydenta Miasta Torunia i kolejno 8,4 tys., 8,9 tys. i 15,1 tys. z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wszystko to dla branży podatkowej, która w przeciwieństwie do hotelarskiej i gastronomicznej niespecjalnie ucierpiała z powodu pandemii. Cała groteska jednak polega na tym, że człowiek, który wykrzykuj, że najlepiej jakby podatków nie było, chętnie wyciąga ręce po publiczne pieniądze.

 

 

Tagi

Polecane artykuły

4 Komentarze

  1. Hehehe. Ale śmieszny artykuł. Umorzenie składki nie oznacza, że ZUS za pracodawcę zapłacił, tylko, że emerytura będzie mniejsza. Trudno to nazwać pomocą.

  2. To mnie wcale nie dziwi, już kasę łyknął z pieniędzy z dotacji razem z kolegami, to też kasa z naszych podatków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close