GospodarkaŚwiatTechnologie

MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa, wyszła ponownie za mąż

MacKenzie Scott ponownie wyszła za mąż

MacKenzie Scott, była żona miliardera Jeffa Bezosa, wyszła za mąż za Dana Jewetta, nauczyciela chemii z Seattle. Związek pary został ogłoszony 6 marca na stronie Giving Pledge, gdzie Jewett podpisała się pod zobowiązaniem Scotta do przekazania połowy swojej fortuny na cele charytatywne za jej życia. Scott jest obecnie jedną z najbogatszych kobiet na świecie, głównie dzięki rozwodowi.

Życzliwi ludzie w moim życiu odegrali kluczową rolę w uczynieniu mnie osobą, którą jestem dzisiaj. Ludzie, którzy wspierali mnie w trudnych czasach, okazywali mi łaskę, gdy byłem w najgorszym momencie, zaprzyjaźnili się ze mną pomimo naszych różnic i zaoferowali mi dom, gdy go nie miałem. A teraz, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, jestem żonaty z jedną z najbardziej hojnych i życzliwych osób, jakie znam – i przyłączam się do niej w zobowiązaniu do przekazania ogromnego bogactwa finansowego, aby służyć innym.

– napisał Jewett w swoim poście.

Według Wall Street Journal para spotkała się w Lakeside School, prywatnym instytucie, do którego uczęszczają dzieci MacKenzie Scott.

Dan to taki wspaniały facet i jestem szczęśliwy i podekscytowany z powodu ich obojga.

– powiedział Jeff Bezos w oświadczeniu dla Forbesa.

Będzie 14. emerytura. Prezydent Duda podpisał dziś ustawę

MacKenzie Scott jedną z najbogatszych kobiet świata

MacKenzie Scott jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Szacuje się, że obecna wartość jej majątku wynosi około 53 miliardy dolarów, po głośnym rozstaniu z Bezosem w 2019 roku. Od tego czasu Scott poświęciła swój czas – i miliardy dolarów – na inicjatywy charytatywne wspierające organizacje charytatywne i banki żywności prowadzone przez kobiety.

W grudniu ubiegłego roku, że MacKenzie Scott przekazał prawie 4,2 miliarda dolarów ze swojej fortuny 384 organizacjom w całych Stanach Zjednoczonych w ciągu zaledwie czterech miesięcy, od banków żywności po fundusze pomocy doraźnej.

Ta ogromna darowizna była następstwem wcześniejszego oświadczenia, które Scott złożyła w lipcu 2020 r., że przekazała już prawie 1,7 miliarda dolarów 116 organizacjom – w tym organizacjom non-profit i grupom rozwoju społeczności – starając się pomóc tym, którzy borykają się z konsekwencjami pandemii Covid-19.

Bezos i Scott rozstali się w 2019 roku. Ugoda rozwodowa dała Scott miliony akcji Amazona o wartości szacunkowej 38 miliardów dolarów.

Źródło: Insider

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close