PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

Poranne Plotki Biznesowe: Nie stać nas na zrezygnowanie z 500+; Nowy Ład zapowiada się interesująco

Święta z obostrzeniami

Andrusiewicz: Na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń – czytamy w Rzeczpospolitej. – Na pewno to jeszcze nie będą takie święta, do jakich przywykliśmy zanim pojawił się koronawirus – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany w Radiu Plus o nadchodzące święta Wielkiejnocy i obostrzenia dotyczące limitu osób na spotkaniach rodzinnych.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210309464-Andrusiewicz-Na-pewno-na-swieta-nikt-nie-bedzie-zdejmowal-obostrzen.html
RACZEJ NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE BĘDZIE INACZEJ

Minister rodziny: nie stać nas na rezygnację z 500 plus – pisze w nagłówku Business Insider. W latach 2015-2020 nakłady na politykę prorodzinną zwiększyły się z niespełna 2 proc. PKB do niemalże 4 proc. PKB – mówi minister ds. rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek w tygodniku “Sieci”. – Jeśli pod pojęciem “działania” programu Rodzina 500 plus rozumiemy jego wpływ na współczynnik dzietności, to przede wszystkim o wiele za wcześnie na podsumowania i oceny – stwierdziła.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/czy-500-plus-zostanie-utrzymane-marlena-malag/5cz16d8
PODATNIKÓW STAĆ NA WSZYSTKO, WIADOMO

Dzień Kobiet. Co to za święto? Od kiedy je obchodzimy? – na te pytania odpowiada Wirtualna Polska. Dzień Kobiet to święto wszystkich pań – tak tych młodszych, jak i starszych. Niezależnie, ile mają lat i czym się zajmują, 8 marca świętują wszystkie. Dzień Kobiet w Polsce nabrał znaczenia w czasach PRL. Wówczas nie chodziło jednak o walkę o wolność i równość kobiet, ale podkreślenie wartości pracy kobiet w całej hierarchii społecznej. Był to jeden z elementów manipulacji, stosowanych przez ówczesne władze. Panie, z okazji ich święta, dostawały 8 marca kwiaty – przeważnie goździki, później też gerbery i tulipany. Wręczano im też często prezenty bardziej ekskluzywne, które w tamtych czasach ciężko było kupić (m.in. rajstopy, kawa, czekolada).
https://wiadomosci.wp.pl/dzien-kobiet-co-to-za-swieto-od-kiedy-je-obchodzimy-6612639179549664a

Praca zdalna będzie uregulowana. Ministerstwo już działa w tej sprawie. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk poinformowała, że Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad założeniami do ustawy dotyczącej pracy zdalnej. Tym samym dzięki nowej ustawie praca zdalna ma zostać unormowana w Kodeksie pracy. Jak przyznała wiceminister, do samego projektu ustawy i tego, by praca zdalna została uregulowana, jeszcze daleka droga. Na razie resort pracuje nad przygotowaniem założeń do ustawy. Dopiero po tym swoje uwagi będą mogli zgłosić przedstawiciele związków zawodowych i pracodawcy.
https://plotkibiznesowe.pl/2021/03/07/praca-zdalna-bedzie-uregulowana-ministerstwo-juz-dziala-w-tej-sprawie/
NIEWĄTPLIWIE PRACA ZDALNA MA SWOJE ZALETY

Polska bije rekordy niskiego bezrobocia w Europie. Ale w niektórych regionach jest 3x wyższe niż w innych, stwierdza 300Gospodarka. W ostatnich dniach Eurostat opublikował dane, z których wynika, że bezrobocie w Polsce jest obecnie najniższe w całej Unii Europejskiej. To prawda, jeśli weźmie się pod uwagę średnią. Ale w niektórych regionach Polski bezrobocie jest nawet trzykrotnie wyższe niż w innych. W ciągu kilku ostatnich dni jedną z szerzej komentowanych w Polsce informacji gospodarczych były dane o bezrobociu – według Eurostatu w styczniu 2021 roku w Polsce wyniosło ono zaledwie 3,1 proc. po odsezonowaniu.
https://300gospodarka.pl/news/polska-bezrobocie-regiony

Pandemia znów coraz większym problemem

Państwu coraz trudniej koordynować walkę z epidemią, donosi Rzeczpospolita. Po zetknięciu z Covid-19 wiele osób nie ma kontaktu z sanepidem i nie może dodzwonić się do lekarza. Podczas gdy nowe odmiany Covid-19 zbierają żniwo w postaci lawinowego wzrostu zakażeń, osoby, które miały kontakt z chorymi, zgłaszają trudności z dodzwonieniem się do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), by dostać skierowanie na test na koronawirusa. Napór na POZ odnotowało też Ministerstwo Zdrowia, które w ubiegłym tygodniu odnotowało 125 tys. zgłoszeń, o 29 tys. więcej niż tydzień wcześniej.
https://www.rp.pl/Zdrowie/303079948-Panstwu-coraz-trudniej-koordynowac-walke-z-epidemia.html
A MIEJSC W SZPITALACH CORAZ MNIEJ

Polski Nowy Ład. PiS chce zaproponować emeryturę bez podatku do 2,5 tys. zł i wyższą kwotę wolną – pisze Business Insider. 20 marca PiS ogłosi program odbudowy po kryzysie – Nowy Polski Ład. OKO.press ujawniło, że jego częścią będą kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł. Serwis podaje, że szczegóły programu szczegóły są trzymane w ścisłej tajemnicy, nawet przed koalicjantami. Nowy Ład to program PiS, który ma podnieść Polskę po kryzysie.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/polski-nowy-lad-pis-chce-zaproponowac-emerytura-bez-podatku-do-25-tys-zl/xegne2x
OBY TEN PROGRAM SERIO WYPALIŁ

Zapowiadał się rekord-skończyło się dołkiem. Branża meblarska straciła 4 mld zł, informują Filary Biznesu. Na początku pandemii producenci mebli byli jednym z najmocniej dotkniętych sektorów gospodarki. Analitycy Santander Bank Polska szacują obniżenie produkcji branży meblarskiej związane z COVID-19 na około 3,5-4 mld złotych. Dodają, że w normalnych warunkach produkcja mebli mogłaby w ubiegłym roku poprawić rekordowy wynik z 2019 roku o około 8%. Jednak po pierwszym szoku z okresu marca i kwietnia 2020 sektor szybko zaczął odrabiać straty.
https://filarybiznesu.pl/zapowiadal-sie-rekord-skonczylo-sie-dolkiem-branza-meblarska-stracila-4-mld-zl/a9028

Bułgaria: rząd planuje wejście kraju do strefy euro w styczniu 2024 r. – donosi Obserwator Gospodarczy. Bułgarski rząd planuje wejście do strefy euro z dniem 1 stycznia 2024 r. – ogłoszono w opublikowanym przez resort finansów dokumencie ws. przygotowań kraju do członkostwa w unii walutowej. “Nie ma gwarancji, że tak się stanie” – uważa portal Mediapool. Bułgaria została włączona 10 lipca 2020 r. w istniejący od 1979 r. i dostosowany do obecnej sytuacji Mechanizm kursów walutowych ERM II, który służy stabilizacji walut krajów członkowskich przed wejściem do strefy euro. Od 1 stycznia 1999 r. w systemie ERM II znajduje się korona duńska. Chorwacka kuna weszła do ERM II w tym samym czasie co bułgarski lew.
https://obserwatorgospodarczy.pl/gospodarka/21-europa/1909-bulgaria-rzad-planuje-wejscie-kraju-do-strefy-euro-w-styczniu-2024-r
NO ZOBACZYMY CZY IM SIĘ UDA

Oj, panie Pawle!

Kukiz poprze podatek od mediów? Stawia przy tym konkretne warunki. Czy Paweł Kukiz poprze wprowadzenie podatku od mediów? Polityk nie zaprzecza, ale stawia przy tym bardzo konkretne warunki. Jak się okazuje, koło Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia może poprzeć podatek od mediów, nad którym pracuje rząd Zjednoczonej Prawicy. Lider ugrupowania Paweł Kukiz ma jednak swoje “ale”.
https://plotkibiznesowe.pl/2021/03/07/kukiz-poprze-podatek-od-mediow-warunki/
NO I PO KUKIZIE

Fitbit zaprezentuje opaskę fitness dla dzieci, pisze Komputer Świat. Już wkrótce do oferty popularnego producenta sprzętów z segmentu urządzeń ubieralnych – marki Fitbit – dołączy nowa opaska fitness. Jej możliwości będą przeznaczone głównie dla dzieci. Już za kilka dni do sprzedaży trafi opaska fitness Fitbit Ace 3, która ma trafić w gusta zwłaszcza młodszych odbiorców. Sugeruje to kolorystyka dwóch wariantów tego urządzenia – czarnego z czerwonymi elementami oraz niebieskiego z zielonymi dodatkami. Obsługę ma ułatwiać coraz rzadziej spotykany, główny przycisk umieszczony na boku urządzenia.
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/fitbit-zaprezentuje-opaske-fitness-dla-dzieci/glpplm0

Miliarderzy inwestują w Bitcoiny. “To piekielny wynalazek” – czytamy w nagłówku Filarów Biznesu. Po rekordowym wzroście w lutym i relatywnie niewielkim spadku, Bitcoin utrzymuje swój dobry kurs oscylujący wokół 48-49 tys. dolarów za token. O kryptowalucie mówi się coraz więcej w kontekście tego, by stał się on walutą w handlu międzynarodowych. W świecie wielkich finansów zdania na temat Bitcoina są jednak podzielone i ma on zarówno swoich wielkich entuzjastów, jak i zagorzałych krytyków. Co na temat cyfrowej waluty sądzą najbogatsi ludzie świata?
https://filarybiznesu.pl/miliarderzy-inwestuja-w-bitcoiny-piekielny-wynalazek/a9031
BIORĄ PRZYKŁAD Z MUSKA?

Za 6 lat otwarty zostanie pierwszy hotel w kosmosie. Voyager Station pomieści 400 gości, donosi 300Gospodarka. W 2027 roku ruszyć ma pierwszy w historii „kosmiczny” hotel. Voyager Station zawieszony będzie na niskiej orbicie okołoziemskiej i, zgodnie z planami, pomieści nawet 400 gości, donosi BBC.
https://300gospodarka.pl/przeglad-prasy/kosmiczny-hotel-voyager-station
OBY GO TYLKO NIE ZAMKNĘLI Z POWODU LOCKDOWNU

„Królowa TikToka” najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowych; PewDiePie zdetronizowany – piszą Gry-Online. Gwiazda TikToka, Charli D’Amelio, została najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowcyh, zbierając ponad 109 milionów obserwujących. Charli D’Amelio została najpopularniejszą osobą w mediach społecznościowych, wyprzedzając PewDiePie. Nazywana „Królową TikToka” Charli wczoraj przekroczyła liczbę 109,4 miliona obserwujących, co pozwoliło przeskoczyć szwedzkiego youtubera o ponad 300 tysięcy śledzących.
https://www.gry-online.pl/newsroom/charli-damelio-najpopularniejsza-osoba-w-internecie/zb1f668
CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ

Wojciech Łubieński prezesem Aldi Polska, informuje PulsHR. 15 marca 2021 roku nastąpi zmiana na stanowisku prezesa Aldi w Polsce. Oktawian Torchała, dotychczasowy CEO, został powołany do struktur centrali spółki Aldi w Essen. Pełniącym obowiązki prezesem zostanie Wojciech Łubieński, dotychczasowy wiceprezes.
https://www.pulshr.pl/zmiany-kadrowe/wojciech-lubienski-prezesem-aldi-polska,79988.html

Dziś przede wszystkim życzymy wszystkim Paniom tego, co najlepsze! Jak to powiedział Freud: Ja dziś Panią życzę, żeby im się przestało śnić, a zaczęło przytrafiać!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close