GospodarkaPrzemysłRynek pracy

Minister Maląg o sukcesach PiS. Rząd uratował… 6,5 mln miejsc pracy!

Jak twierdzi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, polski rząd osiągnął sukces w walce z epidemią koronawirusa.

Według wyliczeń minister Maląg, rząd przeznaczył około 200 mld zł na wsparcie przedsiębiorców i pracowników oraz uratował 6,5 mln miejsc pracy. To nie koniec, ponieważ zgodnie z danymi Eurostatu nasz kraj odnotował w styczniu najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej (3,1 proc.).

We wtorek 9 marca odbyła się konferencja minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oraz wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk. Przedstawicielki rządu opowiadały o realizacji Tarczy Antykryzysowej i Krajowym Planie Odbudowy.

Minister Maląg odniosła się do kwestii spadku polskiego PKB w ubiegłym roku:

Jest to niski spadek w porównaniu ze średnimi spadkami w krajach Unii Europejskiej, gdzie średnia jest 7,4 proc. Ale kiedy ten spadek produktu krajowego brutto przeliczymy na mieszkańca, to zauważycie państwo, że w Polsce ten spadek jest o 2 proc., a w innych krajach, takich jak Francja, Belgia, Austria, Niemcy, ten spadek jest między 2 a 13 proc.

Zapewniła również, że państwowe programy społeczne nie są w żaden sposób zagrożone. Jej zdaniem dynamika wzrostu PKB wskazuje, że mamy szansę szybko wyjść z kryzysu gospodarczego:

Widzimy, że ta dynamika wynosi 37,7 proc., co pokazuje, że Polska jest szósta na tle państw europejskich, a więc jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że rzeczywiście po okresie pandemii jesteśmy w stanie wrócić na drogę szybkiego rozwoju gospodarczego.

Wypowiedź szefowej resortu spotkała się z mieszanymi reakcjami. Wielu komentatorów wskazywało na fakt, że fatalna polityka rządu w kwestii epidemii doprowadza przedsiębiorców do finansowej ruiny i uniemożliwia normalne funkcjonowanie na rynku.

Źródło: money,pl, twitter.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close