HandelMediaPaństwoPolitykaPolskaSportŚwiatTechnologie

Spłonęła serwerownia OVH w Strasburgu. Polski internet ma problemy

Serwerownia spłonęła

W Strasburgu spłonęła serwerownia firmy OVH. Pożar wybuchł w nocy, a o awarii pisze już światowy i polski internet. W pożarze doszło do sporych zniszczeń, o których poinformował twórca OVH Octave Klaba na Twitterze. Sęk w tym, że z usług firmy korzystało wiele serwisów działających w Polsce.

Doszło do poważnego zdarzenia w SBG2. Wykryto pożar w budynku, strażacy zjawili się od razu, ale nie byli w stanie kontrolować ognia. Część budynku została odizolowana, co wpływa na usługi świadczone w ramach SGB1-4. Rekomendujemy klientom aktywowanie planu naprawy na wypadek katastrofy.

– czytamy.

Twórca OVH Octave Klaba zaapelował również do wszystkich swoich klientów o wdrażanie awaryjnych planów odzyskiwania danych w przypadku katastrofy. Na szczęście w pożarze nic nie ucierpiał, ale uszkodzona serwerownia może sprawić wiele problemu polskim serwisom, które współpracowały z firmą.

Najbardziej uciążliwa może być awaria serwisu BaseLinker. To narzędzie, które wykorzystywane jest przez wielu sprzedawców i serwisów e-commerce na przykład do obsługi zamówień internetowych. Z BaseLinkera często korzystają bowiem użytkownicy serwisu Allegro. Wielu polskich sprzedawców już alarmuje o problemach z obsługą zamówień w serwisie.

Nasze serwery nie zostały uszkodzone, jednak znajdują się w serwerowni sąsiadującej z pożarem i wg informacji OVH nie będą dzisiaj uruchomione. Nasza infrastruktura zapasowych serwerów działa w tym samym mieście, dlatego też jest niedostępna. Zakładaliśmy awarie pojedynczych serwerów lub bloków, nie całego obszaru.

– informuje BaseLinker.

Serwis Allegro przekonuje z kolei, że spalona serwerownia nie zakłóciła działalności portalu.

Platforma Allegro działa prawidłowo. Awaria serwerów OVH nas nie dotyczy. Cześć ze sprzedających na Allegro korzysta z zewnętrznego systemu Baselinker. Nie mamy żadnego wpływu na to jak działa zewnętrzne narzędzie. Nasza platforma działa w 100% prawidłowo i staramy się pomóc tej grupie sprzedających, żeby znaleźć rozwiązanie alternatywne.

– napisał portalowi Money.pl Marcin Gruszka z Allegro.

To się dzieje! NFZ chce ograniczyć i zawieszać planowane zabiegi!

Problemy polskiego internetu

Problemy dotknęły jednak również księgarni internetowej Bonito.pl. Serwis utracił część wiadomości od klientów, ale zapewnia, że od rana działa już normalnie. Nie działa również wiele innych serwisów w naszym kraju. Od rana nie działają chociażby oficjalne strony polskich klubów PKO BP Ekstraklasy – Jagiellonii Białystok czy Górnika Zabrze. Nie działa także popularny serwis o tematyce sportów walki MMARocks.pl.

Niestety zła wiadomość z rana dla nas i naszych czytelników. Serwery firmy która obsługuje nasz ruch zostały uszkodzone podczas pożaru w siedzibie firmy OVH.

– informuje serwis w komunikacie.

Przez to, że spłonęła serwerownia, z problemami boryka się także PushPushGo, czyli narzędzie do wysyłania użytkownikom powiadomień przez wydawców największych serwisów informacyjnych w naszym kraju.

W chwili obecnej, z przyczyn od nas niezależnych, wysyłka powiadomień nie jest możliwa. Od momentu pojawienia się problemu dokładamy wszelkich starań, aby problem rozwiązać tak szybko jak to możliwe.

– informuje serwis.

Firma OVH poinformowała, że serwery zlokalizowane w pobliżu pożaru nie będą uruchamiane w ciągu najbliższych godzin. Wszystko wskazuje więc na to, że serwisy muszą zacząć korzystać z kopii zapasowych.

Źródło: Money

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close