Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaTechnologie

TVP krytykuje tegoroczne Telekamery, bo żadnej nie dostało

TVP nie spodobały się wyniki Telekamer

Wczoraj rozstrzygnięto tegoroczny plebiscyt Telekamery. Honorowa Kapituła, w której skład weszli zdobywcy Złotych Telekamer z ubiegłych lat, już po raz trzeci przyznała Telekamery w kategoriach: „Człowiek roku” oraz „Produkcja roku”. Nagrodę otrzymała Iga Świątek oraz twórca akcji charytatywnej „Hot16Challenge” – Solar – Karol Poziemski. Złote Telekamery Tele Tygodnia trafiły z kolei do Mikołaja Roznerskiego oraz serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Specjalne Telekamery 2021, które przyznaje redakcja „Tele Tygodnia” powędrowały zaś do Canal+ za serial „Król” oraz TVP Kultura – z okazji 15-lecia stacji.

W pozostałych kategoriach nagrodzono:

  • Aktorka: Małgorzata Socha
  • Aktor: Maciej Stuhr
  • Serial: „BrzydUla”
  • Serial fabularno-dokumentalny: „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”
  • Osobowość telewizyjna: Przemek Kossakowski
  • Prezenter informacji: Piotr Kraśko
  • Prezenter pogody: Bartek Jędrzejak
  • Komentator sportowy: Jerzy Mielewski
  • Juror: Cleo
  • Program rozrywkowy: „Nasz nowy dom”

Wyniki tegorocznych Telekamer nie spodobały się stacji TVP, która uznała, że wyniki plebiscytu zostały zniekształcone i nie oddają „faktycznych codziennych wyborów milionów widzów”. Telewizja Polska wydała nawet oficjalne oświadczenie i stwierdziła, że „Telekamery magazynu „Tele Tydzień” są „kpiną z widzów i karykaturą rynku”.

Jeśli jego wyniki stają w wyraźnej sprzeczności z wynikami oglądalności, to plebiscyt taki staje się niewiarygodny i bezwartościowy.

– oceniono.

Kurski: 2 miliardy na TVP to za mało. Państwo powinno dać 3,5 miliarda

TVP: Głosowały farmy trolli

Z rankingu oglądalności stacji telewizyjnych w 2020 roku wynika, że liderem oglądalności była TVP1, która wyprzedziła Polsat, w grupie 16-49 pierwsze miejsce zajął TVN. Zdaniem publicznego nadawcy to właśnie programy i seriale TVP miały większą oglądalność i powinny zostać nagrodzone.

Nominowana [w zeszłym roku – przyp. red.] w kategorii Serial produkcja Polsatu „Zawsze warto”, którą oglądało średnio zaledwie 800 tys. widzów, „pokonała” seriale Telewizji Polskiej „Wojenne Dziewczyny” i „Stulecie Winnych”, które gromadziły widownię na poziomie 3 mln.

– opisano

Nadawca zaznaczył też, że „Nasz nowy dom” Polsatu wygrał w kategorii Program rozrywkowy z formatami Telewizji Polskiej: „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”, które mają większą oglądalność. Podobne wątpliwości Telewizji Polskiej budzi też kategoria Aktor.

Telekamera przypadła jednak Maciejowi Stuhrowi z serialu „Szadź”, który w TVN oglądało 1,2 mln widzów. Nominowane przez TVP aktorki Weronika Humaj z serialu „Stulecie Winnych” (3 mln) oraz Anna Karczmarczyk z serialu „Ludzie i bogowie” (2,5 mln) również nie dostały Telekamery, która powędrowała do Małgorzaty Sochy z serialu „Brzydula 2” TVN z widownią, uwaga to nie żart… 534 tys. widzów.

– czytamy w komunikacie TVP.

Zdaniem Telewizji Polskiej jej seriale, programy i osobowości nie zostały nagrodzone w Telekamerach, ponieważ przyjęto „wadliwy sposób głosowania za pomocą płatnych SMS oraz online”.

Do plebiscytu zastosowano znany z rynku reklam patologiczny syndrom grupy komercyjnej, w którym o wycenie reklam w telewizji linearnej decyduje ta grupa, która tej telewizji prawie w ogóle nie ogląda. Wertując kuriozalną i nieadekwatną listę laureatów, można odnieść wrażenie, że o wynikach przeprowadzonego konkursu Telekamer nie decydowały odczucia Widzów, ale zorganizowane akcje onlinowych farm trolli i botów.

– podano.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close