HandelNaukaPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Biedronka będzie sprzedawać… testy na przeciwciała COVID-19

Biedronka będzie sprzedawać testy

Sieć sklepów Biedronka od poniedziałku, 15 marca będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Test Primacovid to tak zwany test serologiczny, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. W praktyce oznacza to, że nie wykrywa on czy jesteśmy obecnie chorzy na COVID-19, ale czy mamy przeciwciała, co może znaczyć, że przeszliśmy chorobę w przeszłości.

Test ma dokładność ponad 98 procent i można go wykonać w warunkach domowych. Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE).

Testy na COVID-19 pojawiły się w sprzedaży w niemieckich dyskontach. Biedronka zdecydowała się na podobny krok jako pierwszy sklep w Polsce.

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej.

– mówi Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

TVP zdecydowało kto pojedzie na Eurowizję. Fani konkursu rozczarowani

50 zł i limity na osobę

Biedronka będzie sprzedawać testy od poniedziałku, 15 marca br. do wyczerpania zapasów. Test będzie kosztował w Biedronce 49,99 zł za sztukę, co jest wysoce konkurencyjną ceną w stosunku do tej z polskich laboratoriów, gdzie podobne testy kosztują nawet ponad 100 złotych. Warto też wiedzieć, że decyzją sieci Biedronka jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie trzy sztuki testu Primacovid.

Producent Primacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać COVID-19, również należy skontaktować się z lekarzem. Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami COVID-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję.

Źródło: Business Insider

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close