GastronomiaGospodarkaPolitykaRynek pracy

Rząd chce pomóc przedsiębiorcom! Ma nowe wspaniałe pomysły

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii szykuje już nowe programy wsparcia dla zamkniętej gospodarki, m.in. branży gastronomicznej.

Jak podaję media, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad nowymi formami wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych restrykcjami. Epidemia koronawirusa zdaje się nie słabnąć, w związku z czym rząd nie zamierza znosić lockdownu i dotychczasowych obostrzeń.

W ten piątek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk wypowiedziała się na temat rozwiązania, które miałoby obowiązywać do końca 2021 roku:

W ministerstwie przygotowaliśmy projekt ustawy obniżającej czasowo stawkę podatku VAT dla usług gastronomicznych do poziomu 5 proc. Ta propozycja znajduje się już na stole Rady Ministrów.

Przypomnijmy, że gastronomia nie może funkcjonować stacjonarnie od 24 października 2020 roku. Kolejny miesiąc z rzędu restauracje i bary wydają posiłki na wynos lub dostarczają zamówienia do klientów. Nie da się ukryć, że taka sytuacja mocno wpłynęła na przychody przedsiębiorców.

Kolejny pomysł dotyczy rozszerzenia szóstej odsłony tzw. tarczy antykryzysowej, która nie jest obecnie skierowana do wszystkich przedsiębiorców, ale do tych, których działalność wstrzymały restrykcje:

Rozmawiamy na temat poszerzenia wykazu branż o nowe kody PKD w ramach obowiązywania “tarczy branżowej”. Szczególnie dotyczy to małych i średnich firm, które mają problemy w związku z wprowadzaniem regionalnych lockdownów.

Ostatnia kwestia to dalsze umorzenie pomocy z tzw. tarczy finansowej 1.0. Zdaniem wiceminister Polski Fundusz Rozwoju będzie dążył do przyznania 100-procentowych umorzeń branżom najbardziej dotkniętym w wyniku epidemii.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close