Kultura i sztukaMediaPaństwoPolskaŚwiat

TVP zdecydowało kto pojedzie na Eurowizję. Fani konkursu rozczarowani

TVP wybrało reprezentanta

Ubiegłoroczny konkurs Eurowizji został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa. Zamiast niego w dzień finału wyemitowano specjalny koncert “Eurowizja. Światło dla Europy”. Polscy fani myśleli, że w tym roku TVP wystawi Alicję Szczempińską, reprezentantkę wyłonioną na zeszłoroczną, odwołaną edycji. Nic bardziej mylnego. Telewizja Polska postawiła na zupełnie kogoś innego.

Zgodnie z zapowiedziami – polskiego reprezentanta w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 ogłoszono w programie “Pytanie na śniadanie” na antenie TVP. Piosenkę konkursową zaprezentował Mateusz Szymkowiak. Polskim reprezentantem na tegorocznej Eurowizji będzie… Rafał Brzozowski, wokalista prowadzący program “Jaka to melodia” na TVP1, a wcześniej ,,Koło fortuny” na TVP2.

To były wybory piosenek, to była najlepsza piosenka ze względu na to, że jest to utwór bardzo dynamiczny, trochę taneczny, może poradzić sobie na dużej scenie eurowizyjnej, jak i w rozgłośniach radiowych. To ważne, żeby te piosenki były spójne. “The Ride” to jazda, przejażdżka, to dynamika i wizja artystyczna nowego mnie. To najwyższej klasy produkcja, jeśli chodzi o wideoklip. Po pandemii chcielibyśmy, żeby ludzie wreszcie ruszyli.

– mówił wokalista o utworze, który zaśpiewa.

Utwór Rafała Brzozowskiego “The Ride” napisali i skomponowali kompozytorzy ze Szwecji: Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson i Johan Mauritzson.

TVP krytykuje tegoroczne Telekamery, bo żadnej nie dostało

Fani rozczarowani

Niespełna 40-letni obecnie wokalista z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. W 2006 r. zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach. Z powodu kontuzji kręgosłupa zakończył karierę sportową. Brzozowski walczył już o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku. W Krajowych Eliminacjach wystąpił z utworem Sky over Europe i zajął drugie miejsce, ustępując tylko Kasi Moś. Spotkał się wtedy z ogromną krytyką i hejtem, również wśród publiczności zgromadzonej w holu siedziby TVP, gdzie odbywały się preselekcje. W tym samym roku Brzozowski stwierdził, że nie planuje kolejnych prób startu w Eurowizji. Jak widać, TVP zdecydowało za niego.

Chociaż o tym, że Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2021 spekulowano już od kilkunastu dni, fani konkursu nie kryją rozczarowania. W sieci pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Inni z kolei po prostu wyśmiewają wybór TVP. O komentarz poprosiliśmy admina profilu Euromemesion, który w prześmieszny sposób zajmuje się tematami związanymi z Eurowizją.

TVP miało cały rok na przygotowanie się do kolejnej Eurowizji, mogli pójść śladem za większością innych państw, które w tym roku wysyłają swoich zeszłorocznych reprezentantów i wybrać ponownie Alicję Szemplińską, która jest obdarzona cudownym wokalem i potencjałem. Zamiast tego wybrano na ostatnią chwilę (jesteśmy ostatnim krajem, który podjął decyzję) Rafała Brzozowskiego z piosenką odkupioną od Szwedów. To wynik nieprofesjonalnego podejścia eurowizyjnej ekipy TVP, która została niedawno wymieniona. Nowy eurowizyjny team jednak musi pracować z tym co już dostał i muszą się naprawdę postarać, żeby przykryć na scenie w Rotterdamie wszelkie mankamenty. To co się stało nie jest winą samego Brzozowskiego – którego jest mi trochę szkoda, bo został narażony na dużą krytykę – a osób od których wybór reprezentanta był zależny.

– czytamy w przesłanej odpowiedzi.

Na razie bukmacherzy nisko oceniają szanse Polski, dając nam 18. miejsce w finale. W komentarzach pod klipem przeważają głosy rozczarowania, także wśród fanów Eurowizji z innych krajów. “Pierwsze miejsce ale od końca”, “kicha jak nic”, “gorzej być nie może”, “żenada, uszy bolą” – to tylko niektóre spośród kilkuset już głosów pod teledyskiem.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 w hali Ahoy w Rotterdamie. Na razie nie wiadomo, czy w wydarzeniu będzie uczestniczyła publiczność. Dyrektor wykonawczy imprezy Martin Osterdahl powiedział, że ciągle ma na to nadzieję, bo liczy na “możliwie najnormalniejszy konkurs piosenki Eurowizji”.

Źródło: Onet, Interia

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close