Kultura i sztukaMediaPolskaŚwiatTechnologie

Disney+ wejdzie do Polski jeszcze w tym roku!

Disney+ w Polsce jeszcze w tym roku!

Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, platforma streamingowa Disney+ ma zadebiutować w Polsce jeszcze w roku! Na tę informację widzowie w Polsce czekają od listopada 2019 roku, kiedy to platforma zadebiutowała w sieci. Informację tę potwierdziła dziennikowi centrala koncernu. Chociaż nie podano żadnej konkretnej daty, według informacji dziennikarzy przygotowania gruntu pod wejście giganta na polski rynek już trwają.

Platforma Disney+ jest dostępna obecnie w 59 krajach, a niedawno pojawiła się w Singapurze. Serwis poinformował jakiś czas temu, że posiada już 100 milionów subskrybentów. Na zgromadzenie takiej liczby klientów potrzebował zaledwie 16 miesięcy. W samym tylko 2020 roku serwis zyskał 64,8 mln nowych subskrybentów. Wzrost liczby użytkowników wynika z trwającej globalnej ekspansji Disney+ i debiutu na kolejnych rynkach. Paradoksalnie, cegiełkę do sukcesu platformy mogła dołożyć pandemia koronawirusa i lockdown.

Mimo wzrostu liczby subskrybentów, nieznacznie spadł miesięczny przychód z abonenta. W styczniu zeszłego roku wynosił on 4,03 dolara, podczas gdy na koniec 2019 roku 5,56 dolara. Wynika to ze zróżnicowanych cen abonamentów na różnych rynkach na świecie. Koncern spodziewa się, że do końca 2024 roku z jego platformy będzie korzystać 230-260 mln osób płacących abonament.

Kurski: 2 miliardy na TVP to za mało. Państwo powinno dać 3,5 miliarda

Disney+ z bogatą ofertą

Koncern spodziewa się dalszych sukcesów, a pomóc ma w tym bogata biblioteka treści. Serwis ma w swojej bibliotece seriale, firmy i programy wyprodukowane przez Walt Disney Studios i Walt Disney Television oraz tytuły pod markami Marvel, National Geographic, Pixar i Star Wars.

Disney+ wzbogacił się również o nową platformę STAR, na której widzowie znajdą mnóstwo treści pochodzących od przejętej przez Disneya firmy FOX. W usłudze Star większość oferty stanowią produkcje ABC, 20th Century Studios, Searchlight czy FX. Oferta zróżnicowana jest w zależności od kraju i osobno jej koszt wynosić będzie około 8,99 euro. Dla obecnych subskrybentów cena za Disney+ nie wzrośnie od razu.

Wraz ze startem STAR, w Disney+ pojawiło się więcej filmów i seriali o wyższej kategorii wiekowej, także R (dla dorosłych). Wśród ciekawszych produkcji widzowie znajdą antologię Obcego, filmy z serii Szklana Pułapka czy takie seriale jak 24 Godziny, Prison Break, LOST – Zagubieni, Grey’s Anatomy – Chirurdzy, Gotowe na Wszystko, The Walking Dead, Scandal, Family Guy czy Z Archiwum X.

Disney jest drugim największym graczem rynku streamingowego na świecie. Niedoścignionym liderem nadal pozostaje Netflix, który ma ponad 200 mln subskrybentów.

Źródło: GW

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close