Biznesowi celebryciGospodarkaZdrowie i medycyna

Sławomir Mentzen wyśmiany w TVP. Co nie spodobało się na Woronicza?

Czyżby coś nie pasowało prezesowi?

Sławomir Mentzen, czyli tak zwany wolnościowiec, w ostatnim czasie nie ma dobrej passy w TVP. Wszystko dlatego, że ośmielił się publicznie zakwestionować system wprowadzania lockdownu i licznych obostrzeń mających na celu zredukowanie ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii.

Polityk wskazał, co mu się nie podoba w dzisiejszej sytuacji:

[…] Od roku żyjemy w zawieszeniu. Nie da się nic planować, nie wiadomo co nas czeka, nie wiadomo nawet czy kiedykolwiek będzie jeszcze normalnie. Straszy się nas jakąś nową normalnością. To nie jest żadna nowa normalność czy jakiś nowy ład. To jest stara komuna.

Ekonomista wspomniał również, że rząd planował początkowo lockdown na 14 dni, ale coś po drodze nie wyszło. Stwierdził przy tym, że nasi rodacy lubią być uciemiężani oraz piętnowani pod kątem istniejących, lub wciąż dodawanych wytycznych sanitarnych.

Sławomir Mentzen zweryfikowany przez wolny rynek

I choć obostrzenia mają na celu redukcję zachorowań, to przekonuje, że przyniosą one więcej szkody, niż pożytku:

Nie żyjemy w przywiązanym do wolności Teksasie, Polacy widocznie lubią, jak się ich terroryzuje, zamyka, zamaskowuje i zakazuje wszystkiego. Istotna część naszego masochistycznego społeczeństwo dobrze zgrała się z tym sadystycznym rządem. Jedni i drudzy czerpią jakąś dziwną satysfakcję z dalszego brnięcia w to szaleństwo. Jak do masochistów dodamy ludzi naiwnych, którzy dalej wierzą, że to się za 14 dni skończy, to okazuje się, że nawet wybory nic nie zmienią, bo entuzjaści tej nowej normalności nas po prostu przegłosują.

 

Sławomir Mentzen
Źródło: Sławomir Mentzen Facebook

Sławomir Mentzen nie odpuszcza żartów z PiS

Na odpowiedź prorządowej telewizji nie musiał długo czekać, bo już na drugi dzień kolega prezesa Kurskiego, tj. Krzysztof Feusette, musiał wyśmiać jego poglądy w TVP INFO:

W taki sposób prezentuje się człowiek odcięty od informacji. Prawdopodobnie ktoś go zaczipował, albo zamknął w komórce i dostaje SMS-y od Brauna […] że pandemii nie ma i COVID-19 nie istnieje […] Jeśli pan Mentzen uwierzył, że świat może pokonać koronawirusa w 14 dni, to naprawdę może uwierzyć we wszystko. Nawet w to, że jest jakimś intelektualistą.

Nie spodobało się to naczelnemu ekonomiście Konfederacji, który wytłumaczył w wywiadzie dla DoRzeczy.pl, dlaczego tak bardzo podpadł Telewizji Polskiej:

[…] umieściłem żartobliwego tweeta, że aby w Polsce było lepiej, trzeba zlikwidować m.in. PIT, CIT i VAT. W tej liście znalazła się również TVP, która widocznie wzięła to zupełnie na poważnie i uznała, że faktycznie chcemy likwidować konkurencyjne partie polityczne oraz podatki. Jest to oczywiście nieprawda. Jest mi głupio, że muszę tłumaczyć żarty, tak żeby dziennikarze TVP je zrozumieli. Może specjalnie dla nich będę następnym razem pisał wężykiem.

Sławomir Mentzen ponownie przekonywał w rozmowie, że wprowadzane obostrzenia nie mają żadnego sensu, ponieważ doprowadzają do zapaści służby zdrowia. I choć na pewno jest w tym trochę prawdy, to zaznaczył, że należy się spodziewać szczytu zachorowań na przełomie marca i kwietnia bez względu na zalecenia i prognozy. Według niego i tak bowiem „nic nie dają”, a jedynie utrudniają ludziom życie.

COVID-19 zostanie pokonany? Szczepionka w spreju może być przełomem

Prawda o pandemii COVID-19?

A jak jest naprawdę? Oddajmy głos Defoliatorowi, który na co dzień próbuje walczyć z fake newsami. Bloger już kilka miesięcy przewidział obecną sytuację i wskazywał na błędną politykę rządu:

[…] Wskutek braku reakcji na nowe warianty, prawdopodobnie, rząd nie będzie miał wyjścia i wprowadzi kolejny lockdown, ogólnopolski, rozwalający gospodarkę, ale leczący problem POST FACTUM, zamiast zapobiec. […] Nie zrobiono nic od czasu gdy eksperci ostrzegali prognozami, więc się spełnią i zatka znów system ochrony zdrowia. Już prawie zatkało. […] a ludzie umierają… po kilkuset dziennie! Bo roznosimy wirusa, bo nie potrafimy się zorganizować, tak jak inne kraje: jak Nowa Zelandia chociażby, czy Chiny – aby tą spiralę przerwać. A powinniśmy dawno temu. Ale nie – my patrzymy na zarzynającą swoich obywateli Szwecję, kopiujemy działania zachodu, który sobie nie radzi.

Nie mniej jednak trzeba przyznać sporo racji ekspertowi Konfederacji bez względu na czepialstwo TVP. Wszystko dlatego, że na dobrą strategię jest obecnie zdecydowanie za późno. A wspomniał o tym, nie kto inny, a sam minister zdrowia Adam Niedzielski, który zasugerował, że rząd działa, jak dziecko we mgle. W jednym wywiadów stwierdził nawet, że „strategia walki z koronawirusem ewoluuje, tak jak ewoluuje sam wirus”. Ale może o tym lepiej niech opowie dr. Mentzen następnym razem. Najlepiej wężykiem.

Źródło: Dorzeczy.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close