Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaPolskaSportTechnologie

Dawid Podsiadło inwestuje w polską branżę e-sportową

Podsiadło inwestuje

Polski wokalista Dawid Podsiadło ogłosił nową inwestycję. Artysta postanowił zainwestować w spółkę Polska Liga Esportowa, odpowiedzialną między innymi za organizację rozgrywek e-sportowych w naszym kraju. Nie wiadomo jednak, ile pieniędzy muzyk zainwestował w projekt.

Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre.

– mówił Podsiadło.

Polska Liga Esportowa przypomina, że podstawą jej działalności jest organizacja rozgrywek w Counter Strike: Global Offensive. To jeden z najpopularniejszych tytułów wśród graczy na całym świecie. Zwycięzca ligi oprócz 100 tysięcy złotych wygrywa również wyjazd na mecz NBA w Stanach Zjednoczonych. Spółka oprócz Counter Strike’a organizuje również zawody w takich grach jak Pro Evolution Soccer czy symulator Formuły 1.

Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości.

– mówił Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Test na COVID bez skierowania lekarza. Pacjenci: To jakaś kpina!

Młody i zdolny

Dawid Podsiadło jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zarabiających młodych artystów. W 2012 zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor. Był osiemnastokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i dwanaście razy wygrywał plebiscyt.

W maju 2019 wraz z Taco Hemingwayem ogłosił koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie zdobyło duży rozgłos, a w niemal trzy godziny wyprzedano wszystkie bilety, czyli 73 tys. miejsc, co pozwoliło zapełnić cały stadion. Tym samym muzycy pobili rekord Polski i sprzedali więcej biletów, niż Metallica czy Coldplay.

Podsiadło oprócz tworzenia muzyki był także producentem filmowym. Na swoim koncie ma film „(Nie)znajomi”. Niedawno wspólnie z twórcą internetowym i dziennikarzem Radkiem Kotarskim uruchomili autorski podcast „Podsiadło Kotarski Podcast”. W odcinkach polecają sobie najciekawsze odkrycia z zakresu popkultury, dzielą się swoimi opiniami i opowiadają o tym, co zwróciło ich uwagę w ostatnich dniach.

Inwestując w e-sport, Posiadło dołączył do Marcina Gortata. Były koszykarz amerykańskiej ligi NBA został inwestorem Polskiej Ligi Esportowej latem 2020 roku. Z okazji ogłoszenia współpracy powstał klip, w którym Dawid Podsiadło wciela się w jedną z postaci.

Źródło: Money, Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close