PaństwoPolitykaPolska

Miller ma dość i odchodzi z SLD. “Nie ja opuszczam SLD, ale SLD opuszcza mnie”

Miller rezygnuje

Leszek Miller odchodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Polityk oświadczył również, że nie zamierza przystąpić do nowej formacji Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia – Nowa Lewica.

Mamy stać się członkami Nowej Lewicy bez wyrażenia indywidualnej zgody. Mamy być masą spadkową, którą można swobodnie przerzucić do zapowiadanej partii Biedronia i Czarzastego. Każdy z nas musi zdecydować, czy przyjmuje takie warunki. Ja ich nie akceptuję, nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielanym. Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać z pokoju do pokoju.

– powiedział Leszek Miller w krótkim nagraniu, w którym żegna się z SLD.

Przypomnijmy, że na środowej konferencji w Sejmie przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że Sąd Okręgowy w Warszawie doręczył “postanowienie w sprawie partii politycznej Nowa Lewica ze stwierdzeniem prawomocności”. Oznacza to zielone światło dla połączenia się SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Biedroń poinformował, że Kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy, która powstanie z połączenia SLD i Wiosny odbędzie się na początku wakacji, albo tuż po nich.

Połączeniu formacji sprzeciwiał się Leszek Miller. Na oświadczenie Millera zareagował już jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń.

Szanowni Państwo, dzisiaj skończył się pewien rozdział historii polskiej lewicy. Dziękujemy i życzymy miłego odpoczynku. Od teraz mamy nową Lewicę. Odważnie, europejsko i progresywnie – cała naprzód!

– napisał polityk na Twitterze.

“Dudowa” Fabryka Maseczek nie wyprodukowała ani jednej

Miller odchodzi już drugi raz

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Leszek Miller odchodzi z SLD. Polityk złożył już legitymację członkowską jesienią 2007 roku po tym, gdy partia nie zgodziła się na jego start do Sejmu w przedterminowych wyborach. Trzy lata wcześniej, będąc jeszcze premierem, zrezygnował z przewodniczenia ugrupowaniu.

Kilka dni po odejściu z SLD Miller ogłosił udział w wyborach do Sejmu z listy Samoobrony. Partii tej nie udało się jednak uzyskać ani jednego mandatu poselskiego.

Na początku 2008 r. Miller został przewodniczącym nowej partii o nazwie Polska Lewica i pozostał w niej dwa lata. Na początku 2010 r. odszedł z tego ugrupowania i powrócił do SLD. Wkrótce potem został kolejno posłem, a następnie szefem klubu parlamentarnego i przewodniczącym SLD. Na stanowisku szefa ugrupowania pozostał do 2016 r., gdy zastąpił go Włodzimierz Czarzasty.

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close