Prawo

Koniec zabawy? Policja zapowiada stanowcze egzekwowanie obostrzeń. Będą wzmożone kontrole

Wszystko wskazuje na to, że policja w najbliższym czasie położy szczególny nacisk na przestrzeganie nowych obostrzeń sanitarnych.

Przypomnijmy, że od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują obostrzenia wprowadzone w celu zażegnania epidemii koronawirusa. Jeszcze do niedawna obejmowały zasięgiem tylko cztery województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie, lubuskie i mazowieckie. Jako że odnotowano wzrost zakażeń COVID-19, rząd podjął decyzję o zaostrzeniu reżimu sanitarnego. Krajowy lockdown doprowadził do zamknięcia hoteli, pensjonatów oraz części sklepów w galeriach handlowych.

Jak stwierdził rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, funkcjonariusze zamierzają poważnie podejść do kwestii przestrzegania obostrzeń przez obywateli:

Z uwagi na poważną sytuację związaną z ciężkimi zachorowaniami na COVID-19 i duże obciążenie służby zdrowia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia.

Zgodnie z jego słowami osoby, które ignorują restrykcje, mogą spodziewać się konsekwencji prawnych:

Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami, prowadzonymi przez policjantów i wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej, a osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Jako że “sytuacja jest poważna i dużo zależy od zdyscyplinowania”, policja traktuje działania w tej sferze priorytetowo. Wygląda na to, że żarty się skończyły, a mundurowi będą chcieli o tym zaświadczyć własnymi działaniami.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close