Kultura i sztukaMarketingMediaNaukaPolskaTechnologie

W Słupsku powstanie… klasa vlogerska. Zastąpi klasę dziennikarską

Klasa vlogerska w Słupsku

Jak wynika z raportu „Aspiracje dziewczynek w Polsce”, zrealizowanego przez IQS dla nowo powstającej organizacji Inspiring Girls Polska, niemal połowa dziewcząt (48 proc.) w wieku 10-15 lat zamierza w przyszłości zająć się prowadzeniem kanału na YouTube’ie, Instagramie czy TikToku. Co piąta nastolatka chce się zająć w przyszłości projektowaniem stron internetowych lub grafiką komputerową, a co dziesiąta – programowaniem. Nic więc dziwnego, że naprzeciw oczekiwaniom młodych osób próbują wyjść – póki co prywatne – szkoły. I tak też w prywatnym liceum w Słupsku powstanie… klasa vlogerska.

Starałem się by profile pokrywały się z realnym zapotrzebowaniem na rynku pracy.

– tłumaczy Łukasz Jankowski, dyrektor kreatywny I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Jak przyznaje, klasa vlogerska pozwoli jej absolwentom zostać youtuberami, influencerami, marketingowcami czy członkami ekip filmowych. Po pojawieniu się informacji na temat nowego kierunku szybko zainteresowały się nim media, ale jak przyznaje dyrektor „wylewa się też sporo hejtu, że jest to zupełnie niepotrzebne i głupie”.

Dyrekcja tłumaczy, że uczniowie po profilu vlogerskim będą posiadali umiejętności graficzne, nauczą się nagrywać i montować materiał wideo, pisać scenariusze/artykuły, zbierać cenny content, dbać o wizerunek marki w mediach, a także wezmą udział w szkoleniach z wystąpień publicznych.

Nauczą się dzielenia swoją pasją z internautami i zarabiania na tym.

– uważa dyrektor Jankowski.

Zdaniem dyrektora klasa vlogerska dzięki współpracy z działem kreatywnym pozwoli na zdobycie niezbędnych umiejętności z zakresu marketingu, nawiązywania współprac czy planowania strategii marketingowej.

Każde ze zdobytych kompetencji opiszemy stosownym certyfikatem z suplementem opisującym wykonane przez ucznia zadania. Nie chodzi tu absolutnie o sławę dla sławy, a rozsądne budowanie kariery. Wśród przedmiotów znajdą się na pewno fotografia i multimedia, marketing, edukacja dziennikarska – nie jesteśmy jednak zwolennikami zamykania tej wiedzy w przedmiotach, chcielibyśmy by miało to formę warsztatów bez sztywnych ram, pozwalających na rozwój na wielu płaszczyznach. Zajęcia ogólnokształcące odbywać się będą do południa, po południu warsztaty związane z profilem, tak by mogli w nich brać udział uczniowie wszystkich profili.

– dodaje Jankowski.

Prywatne loty Dudy kosztowały nas 700 tysięcy złotych! “Tak odreagowuje tydzień”

Klasa vlogerska zastąpi dziennikarską

Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!

– można przeczytać o tej klasie na stronach internetowych słupskiego 1 PLO.

1 PLO w Słupsku działa od 2016 roku. Uczy się w nim obecnie 65 osób, z czego większość to klasy pierwsze i drugie oraz kilka osób w klasie trzeciej. Jak tłumaczy dyrekcja, liceum stawia na klasy 15-18 osobowe, by mieć możliwość indywidualnego podejścia do uczniów. Dyrektor od dwóch lat prowadzi zajęcia dodatkowe w liceum, takie jak: programowanie, e-commerce, fotografia i multimedia czy edukacja dziennikarska.

Klasę gamingową mieliśmy już 2 lata temu, jednak aktualnie poza tworzeniem gier, programowaniem czy ogranizacją turniejów – będziemy kładli duży nacisk na streamingi, które pozwolą na szybką monetyzację pasji oraz budowanie wizerunku w świecie e-sportu.

– mówi dyrektor kreatywny 1 PLO.

Klasa vlogerska to jednak coś nowego. Nowy profil ma być udoskonaloną wersją klasy dziennikarskiej. Jak tłumaczy dyrektor, szkoła doszła do wniosku, że jej uczniowie mogą wziąć sprawy w swoje ręce, nauczyć się niezbędnych kompetencji i samemu dzielić się pasją.

Uważamy też, że szkoła powinna wspierać w realizacji marzeń i pasji, a kariera w mediach jest niewątpliwie marzeniem wielu nastolatek, chcielibyśmy jednak by nie była to droga na skróty, a starannie przygotowany i świadomy proces.

– zaznacza Jankowski.

Dyrektor zaznacza, że czesne w szkole uzależnione jest od średniej i frekwencji ucznia, w związku z tym pierwszy semestr jest darmowy. Wpisowe wynosi 80 zł, jednak uczniowie zapisując się do szkoły w prerekrutacji (czyli do 1 lipca) są z tej opłaty zwolnieni. Jeśli po 1 semestrze uczeń będzie miał średnią 4.0 lub wyżej oraz frekwencję na poziomie ok. 90 proc. – nauka będzie bezpłatna. Jeśli to się nie uda to koszt wyniesie 120 zł miesięcznie. To oznacza, że za pierwszy rok może ona kosztować od 0 do 720 zł, a w kolejnych latach od 0 do 1080 zł.

Aktualnie 88 proc. uczniów zwolnionych jest z opłat. Oczywiście jesteśmy ludźmi i jesteśmy w stanie zrozumieć różne sytuacje życiowe. Nie oznacza to również, że jeśli kogoś nie stać to go nie przyjmiemy, każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie – wystarczy kontakt z nami i rozmowa. Jest to nasza karta przetargowa by motywować uczniów do nauki i obecności.

– zapewnia Jankowski.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close