NaukaPrawoZdrowie i medycyna

Dyrektor BioNTech przewiduje, kiedy skończy się epidemia. Ta deklaracja Was uspokaja?

Szef BioNTech Ugur Sahin twierdzi, że już wkrótce obywatele Europy będą mogli odetchnąć z ulgą. Czy lockdown powoli dobiega końca?

BioNTech to niemieckie przedsiębiorstwo biotechnologiczne założone w 2008 roku, które wraz z Pfizerem stworzyło pierwszą szczepionkę na koronawirusa. Dyrektor generalny firmy zakłada wariant optymistyczny, tj. opanowanie sytuacji w większości europejskich krajów do końca lata 2021 roku.

Jak stwierdził Ugur Sahin, co prawda doświadczamy obecnie problemów z produkcją i dostarczaniem szczepionek, ale jest to stan przejściowy:

W wielu krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie nie będziemy potrzebować blokad do końca lata. Będą jeszcze wybuchy epidemii, ale tylko incydentalnie, w tle. Ewentualne kolejne mutacje nie będą już straszyć.

W wywiadzie opublikowanym na portalu pulsmedycyny.pl Dorota Hryniewiecka-Firlej, która jest prezesem Pfizer Polska, oceniła strategię polskiego rządu odnośnie opanowania sytuacji epidemicznej jeszcze w 2021 roku:

Myślę, że scenariusz przedstawiony przez ministra Dworczyka jest realny. Tylko do Unii dostarczymy w tym roku 500 mln dawek, które pozwolą zaszczepić 250 mln osób, czyli ponad połowę wszystkich mieszkańców. Mimo trwającej kampanii szczepień jeszcze przez wiele miesięcy ważne pozostanie przestrzeganie zaleceń epidemicznych i dbanie o siebie nawzajem.

Czy takie deklaracje Was uspokajają?

Źródło: money.pl, pulsmedycyny.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close