Biznesowi celebryci

Tadeusz Rydzyk zarabia na noclegach mimo pandemii. Specjalne względy?

Przypadek? Nie sądzę.

Przez pandemię COVID-19 zamknięto w Polsce wszystkie hotele. Wyjątkiem są robotnicze, oraz noclegi w ramach podróży służbowych. Sytuację sprytnie wykorzystał ojciec Tadeusz Rydzyk, organizując „rekolekcje z noclegiem” w wersji hybrydowej. I zgarnia za to niezłe pieniądze.

21 marca w sanktuarium Rodziny Radia Maryja w Toruniu rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje na prawników. Jak poinformował portal O2, uczestnicy mogą wziąć udział w wydarzeniu zarówno online, jak i na miejscu. Dla osób, które chciałyby uczestniczyć na żywo, przygotowano noclegi oraz pełne wyżywienie w hotelu akademickim przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Cena? Raptem 360 zł za trzy dni.

Tadeusz Rydzyk zarabia w trakcie pandemii?

W programie rekolekcji odbędzie się m.in. dyskusja na temat klauzuli sumienia w zawodach prawniczych. Rekolekcje poprowadzi prałat Sławomir Oder, oznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Z kolei jak informuje Onet, szkolenia tego typu odbywają się regularnie w uczelni Rydzyka. W ciągu ostatnich lat przeznaczono na szkolenia aż 3 mln złotych.

Sieci hoteli Gołębiewski grozi bankructwo! “Pieniędzy zostało na miesiąc”

W każdym dniu omawiane będą różne aspekty wpływu religii na kwestie prawnicze. Podczas pierwszego dnia przewodnim był „Bóg Miłosierny”, w drugim „Bóg sprawiedliwy”, zaś w trzecim „Bóg adwokatem człowieka”. Podczas drugiego dnia odbędzie się także konferencja „Biblia o finansach”, w których prawnicy będą dyskutować o tym, „jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu”.

W rozmowie z portalem O2, pracownicy hotelu nie byli w stanie odpowiedzieć, czy uczestnicy rekolekcji Tadeusza Rydzyka mieli zrobione testy na obecność koronawirusa oraz ile osób zdecydowało się na udział w wydarzeniu.

Źródło: Onet, O2, Gazeta Plus

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close