Biznesowi celebryciPaństwoPolityka

Wybory prezydenckie w Rzeszowie wygrywa Grzegorz Braun? xD

*Oczywiście według kuców.

Grzegorz Braun, oprócz tego, że jest koronasceptykiem, antycovidowcem i skrajnie kontrowersyjnym człowiekiem, to pragnie być prezydentem Rzeszowa. Choć ma nikłe poparcie wśród samych Rzeszowian, to ostatnio pochwalił się sondażem lokalnej gazety. Wynika z niego, że wygrywa w pierwszej turze, choć głosować mógł każdy. Z każdego miejsca.

Polityk Konfederacji rywalizuje w wyborach m.in. z kumplem Zbigniewa Ziobry, Marcinem Warchołem, który został namaszczony przez samego Tadeusza Ferenca. Były prezydent rządził tym miastem przez ostatnie kilkanaście lat, dzięki czemu mógł pozwolić sobie na pewną swawolę. Nawet wziął udział w reklamie wyborczej jeszcze przed oficjalnym zarejestrowaniem komitetu wyborczego.

Źródło: FB Ruch Ośmiu Gwiazd

Przeciwnikiem Warchoła jest Konrad Fijołek, fajnista, który ma poparcie zjednoczonej opozycji, łącznie z Szymonem Hołownią i jego Polska 2050. Ostatnio w ramach kampanii zbierał z nimi śmieci nad rzeką Wisłok, aby pokazać, jak bardzo dba o ekologię.

Konfederacja i jej prawdziwe oblicze o elektrowni atomowej w Polsce

Z tego powodu antycovidowiec Braun sądzi, że rzeczywiście ma szansę w wyścigu. Daje mu pewną nadzieję fakt, że to właśnie ze stolicy Podkarpacia dostał się do sejmu. I choć sam pochodzi z Torunia i praktycznie nic nie ma wspólnego z Rzeszowem, to ma niekwestionowanych szacunek wśród antyszczepionkowców i młodych kuców, których tam ostatnio nie brakuje. A to według polityka niezły punkt zaczepienia.

Tymczasem według lokalnego portalu Nowiny24, Grzegorz Braun wygrał sondaż przedwyborczy, nie dając przy tym szans konkurentom. Według danych zdobył aż 45.75% poparcia, pokonując przy tym Fijołka (23.83%), Ewę Leniart z PiS (13.16%) i Warchoła z Solidarnej Polski (11.51%).

Problem jednak tylko w tym, że dosłownie każdy mógł głosować w sondażu z dowolnego miejsca. Wiele osób mogło głosować nawet po kilka razy, logując się np. z innego IP. Wątpliwe też jest to, że udział w głosowaniu brali tylko mieszkańcy Rzeszowa, o czym świadczą wpisy na forach Konfederacji.

FB: Grzegorz Braun, Sekcja Polityki Polskiej
FB: Grzegorz Braun, Sekcja Polityki Polskiej

Jak poglądy gospodarcze Grzegorza Brauna wpłyną na biznes?

Polityk z jednej strony chce wprowadzić całkowitą wolność gospodarczą na terenie Rzeszowa, a z drugiej “pozbyć się układów i zyskać potrzebny impuls”. Jak sam stwierdził w rozmowie z dziennikarzami:

Rzeszowianie sami ocenią, kto zdoła tego impulsu nadać miastu w nowej epoce, która się rozpoczęła.

Czy Jarosław Kaczyński zostanie zaatakowany 10 kwietnia?

Niestety oprócz frazesów, mówiących o “walce z układem i z deweloperami”, Braun nie ma nic do zaoferowania Rzeszowianom. Jak zwykle obiecuje wiele zmian, niemających racji bytu w mieście, które do tej pory było zarządzane przez Ferenca. Jak sam stwierdził w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami:

Polityka samorządowa to bynajmniej nie jest druga liga podwórkowa. To dziś, zwłaszcza w sytuacji, w której tak bardzo zawodzi nas władza centralna, rząd, parlament, to dziś właśnie potrzebują Polacy w sposób szczególnie dramatyczny oparcia we władzy samorządowej. I to oparcie musi się znaleźć. Także ze strony rzeszowskiego ratusza

A jakieś konkrety w kwestiach biznesu? Na razie nie ma takich informacji, choć można się domyślać, że Braun będzie chciał anulować na terenie miasta pewne rozporządzenia związane z lockdownem. Oczywiście jeśli będzie w ogóle miał taką możliwość prawną. Bo z etycznego punktu widzenia będzie mu wszystko jedno.

Źródło: Nowiny24, Radio Rzeszów, Portal Samorządowy, Onet

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

 1. Ludzie, nie głosujcie na Grzegorza Brauna. On i jego ekipa chcą zlikwidować lockdown. To oznacza koniec.

  PiS zlikwidował Mieszkanie dla Młodych. Za PiS-u ceny mieszkań poszybowały o 50%. Banki wymagają 20-30% wkładu własnego. Zapowiadają się dalsze wzrosty. Zakup mieszkania w ukończonej inwestycji graniczy z cudem. Zostają odpady, których nikt nie chce. Najlepsze mieszkania zostają wyprzedane od razu zanim deweloper wbije łopatę w ziemię. Nawet 90% lokali jest kupowana na wynajem jako lokata kapitału. To rentierzy i spekulanci doprowadzili do obecnej sytuacji.

  Młodzi gniją w podłych studenckich dziurach w warunkach urągających ludzkiej godności. Mamy XXI wiek! Nowe mieszkania kupują nie młodzi, którzy faktycznie ich potrzebują, a Janusze i Grażyny oraz wszelkiej maści szumowiny za brudne pieniądze.

  Deweloperzy nie kryją się z grupą docelową. Kup, wynajmij, zarabiaj. Potem “apartament dla was – bez zwierząt i BEZ DZIECI”. Zamiast rozdawać 500+ przywróciliby MDM i od razu podskoczyłby przyrost naturalny.

  Miasto traci wpływy z podatków, bo najemcom nie wolno się zameldować, więc płacą podatki gdzie indziej.

  Czy ktoś zrobi z tym porządek???

  Tylko całkowity lockdown i praca zdalna pozwalają dalej funkcjonować w społeczeństwie.

  Niech epidemia trwa jak najdłużej. Z jednym się zgodzę z panem Grzegorzem – precz ze szczepionkami!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close