Handel

Automaty paczkowe to przyszłość aptek? Jeden z nich już jest w Warszawie

Na bazie sukcesu Paczkomatów InPost, sieć Cosmedica wprowadziła swój pierwszy automat paczkowy. Umożliwi on zakupy artykułów higienicznych i produktów pierwszej potrzeby. Maszyna pojawiła się już na Warszawskim Tarchominie i ma za sobą pierwsze testy. Czy nowe technologie zmienią proces kupowania leków?

Automat paczkowy Cosmedica jest dostępny 24/7. Jak twierdzi producent, jest to wynik zmiany świadomości konsumenckiej, na którą wpłynęła pandemia COVID-19:

W ostatnim czasie coraz częściej podkreśla się wzrost generowany w kanale e-commerce, a  aktualna sytuacja gospodarcza powoduje, że marketerzy zastanawiają się nad przyszłością klasycznego retailu. Aby skutecznie konkurować z wygodą zakupów online, stacjonarne sklepy muszą zapewnić swoim klientom wartościowe doświadczenia odpowiadające ich potrzebom.

InPost w jeden dzień zyskał na wartości prawie 2 miliardy złotych!

Istotnym walorem, który wyróżnia automaty paczkowe, jest również proces automatyzacji, która znacznie przyspiesza zakupy i bezpieczeństwo klientów. Dzięki uproszczonemu procesowi transakcji klient może zachować pełne standardy bezpieczeństwa przy korzystaniu z “medykomatów”.

W środku znajdziemy środki higieny, maseczki ochronne, płyny dezynfekujące, tampony, wodę utlenioną, płyn dezynfekcyjny, witaminy, jak i dermokosmetyki. Jak twierdzi Piotr Maciejewski, Dyrektor Marketingu w firmie Cosmedica:

Nasi Klienci nie chcą spędzać zbyt dużo czasu w zamkniętym pomieszczeniu sklepu. Rozwiązanie spotkało się z bardzo pozytywnymi ocenami mieszkańców. Chcemy umożliwić Klientom zakupy w bezpieczny sposób, dostępne również po godzinach pracy naszego sklepu. Jest to szczególnie ważne teraz, w okresie pandemii.

Pierwszy Cosmedica automat 24/7 pojawił się na ulicy Książkowej 9 C w Warszawie, tuż przy punkcie Cosmedica. Producent zapewnia, że planuje uruchomienie kilkunastu tego typu maszyn w ciągu obecnego roku.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że również AliExpres chce wprowadzać automaty paczkowe w naszym kraju. Pierwsze urządzenie pojawiło się w lutym tego roku na początku marca. Na tę chwilę jest bardzo małe, bo jak informuje SpidersWeb:

Ma pięć większych komór i prawie 30 mniejszych. Nie wygląda na to, by zmieściły się w nim większe gabaryty. Cainiao (firma, która jest częścią Alibaby — dop. red.) w swych automatach umieszcza bowiem paczki do określonego limitu — według standardów chińskich suma ich wysokości, szerokości i długości nie powinna przekraczać 140 cm. Stąd ograniczona liczba dużych komór.

Źródło: SpidersWeb

Wygląda więc na to, że automaty paczkowe staną się niedługo codziennością i standardem. Nie mamy nic przeciwko, oby tylko szła za tym jakość i dobra cena.

Źródło: Agencja City, Radio Zet, SpidersWeb

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close