Polska

Lockdown w Polsce: połowa Polaków popiera obostrzenia, łącznie z blokadą podróży

Dzisiejsza konferencja Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego potwierdziła twardy lockdown w Polsce. Zamknięte żłobki i przedszkola, ograniczona liczba osób w kościołach i inne obostrzenia sprawiły, że Polska zostanie całkowicie zamknięta. O dziwo, jak wynika z najnowszych sondaży, co drugi Polak zgadza się z planowanymi restrykcjami.

Od najbliższej soboty 27 marca, na terenie całej Polski wprowadzony zostaje twardy lockdown, mający na celu ograniczenie się rozprzestrzenia wirusa COVID-19. Wpływ na to mają rekordowe zakażenia, które w dniu dzisiejszym opiewały na około 34 tysiące zakażeń i 520 zgonów. Nowe obostrzenia mają potrwać 2 tygodnie i mają dotyczyć również zamknięcia sklepów budowlanych i elektronicznych.

Według sondażu IBRiS dla „Wydarzeń” Telewizji Polsat aż 40 proc. Polaków popiera całkowity lockdown w Polsce. Z kolei 54,7 proc. ankietowanych sprzeciwia się wprowadzeniu pełnego zamknięcia kraju. Co równie istotne, 50 proc. badanych opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu przemieszczania się na terenie całej Polski w trakcie trwania Wielkanocy.

Polacy krytykują lockdown w gastronomii. Nie chcą też kar dla przedsiębiorców

Mateusz Morawiecki przyznał na dzisiejszej konferencji, że:

Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. Napór trzeciej fali koronawirusa jest bardzo silny, na tę chwilę mamy zajętych ponad 70 proc. łóżek i ponad 70 proc. łóżek respiratorowych. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia liczby, która uniemożliwi leczyć pacjentów, zrobimy wszystko, by do tego nie doszło.

Lockdown w Polsce: co jest największym problemem?

Premier zaznaczył przy tym, że obecnie najtrudniej jest o sprawny personel, którego w obecnym czasie jest szczególnie potrzebny. Dlatego lockdown w Polsce jest niezmiernie potrzebny.

Niestety spóźniona reakcja na kryzys spowodowała szereg krytyki zarówno wśród polityków opozycji, jak i samych ekspertów.

Poranne Plotki Biznesowe: Nowy lockdown szokiem dla rynku, ale rząd zapowiada kolejną tarczę

Niestety obecnie widać również trend spadkowy w kwestii chęci na szczepienia. Jak uwidacznia sondaż IBRiS, zmienił się również stosunek Polaków do szczepień. Początkowo aż 70% Polaków chciało się zaszczepić, niestety obecnie ten wynik jest zdecydowanie niższy. Z badań wynika, że 54,3 proc. Polaków chce się zaszczepić preparatem AstraZeneca, a 27 proc. ma odmienną opinię. 18,6 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Tymczasem znaleźliśmy nagranie Mateusza Morawieckiego z zeszłego lata, kiedy to przekonywał, że nic tak naprawdę się nie dzieje. Ostrzegamy, oglądacie na własną odpowiedzialność:

 

Źródło: Interia, Polsat News

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close