GospodarkaHandel

Biedronka i Lidl będą działać 24 na dobę? Istotne zmiany na rynku

Z powodu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych limitów w sklepach wielkopowierzchniowych. Dlatego Lidl i Biedronka postanowiły o wprowadzeniu nowych godzin przyjmowania klientów. Jak wyglądają zmiany?

Według nowego rozporządzenia, od soboty 27 marca wszystkie sklepy o powierzchni powyżej 100 mkw. mogą wpuszczać jednego klienta na każde 20 mkw. sklepu. Mniejsze sklepy mają zezwolenie na wpuszczenie jednej osoby na 15 mkw.

Ze względu na restrykcje zarówno Lidl, jak i Biedronka poinformowały na swoich stronach o zmianach godzin otwarcia. Od piątku 26 marca do niedzieli 28 marca, niemal 2 tysiące sklepów sieci Biedronka będą otwarte od 6:00 do 23:00. Niektóre z nich otworzą się już od 5:00, a 100 wybranych sklepów będzie otwarte przez 24 godziny.

Biedronka oczyszcza Bałtyk ze śmieci, aby robić z nich wózki sklepowe

Jeden z pracowników w rozmowie z Business Insider powiedział, że:

Zawsze, gdy wprowadzane są nowe limity, organizujemy akcję “24h”. Chodzi nam o to, by klienci mogli kupować komfortowo i bezpiecznie.

Nie tylko Biedronka będzie otwarta całą dobę.

Na podobny zabieg, co Biedronka, wpadł również Lidl. Wybrane dwieście sklepów także będzie działać w trybie 24h. Będzie on wprowadzony z nocy z piątku, 26 marca na sobotę 27 marca. Część następnych placówek zostanie uruchomiona w tym trybie już w okresie przedświątecznym.

Aby jednak móc skorzystać ze sklepu w godzinach nocnych, będzie należało zadzwonić dzwonkiem, który znajduję się przy drzwiach wejściowych. Reszta sklepów będzie otwarta od 6:00 do 22:00. Przypomnijmy, że podczas najbliższej niedzieli 28 marca, wszystkie sklepy będą otwarte.

Obecny lockdown ma trwać do 9 kwietnia, jednakże jeśli sytuacja pandemiczna będzie nadal krytyczna, to rząd może go przedłużyć. Oznacza to również, że zarówno Biedronka, jak i Lidl będą mogły wydłużyć godziny pracy w przyszłości.

Źródło: Bankier.pl, Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close