Gospodarka

Platforma dla Przedsiębiorców pomoże polskim firmom? PO proponuje zmiany

PO wychodzi z inicjatywą, która może pomóc polskim firmom. Platforma dla Przedsiębiorców może w rzeczywisty sposób wpłynąć na lokalne biznesy. Czy największa partia opozycyjna będzie w stanie temu zaradzić?

Platforma Obywatelska przygotowała specjalny poradnik przygotowany dla branż, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii, jest już dostępny na stronie partii. Posłowie Marta Golbik i Arkadiusz Myrcha informują również, że każdy może liczyć na pomoc.

Od soboty, 27 marca na terenie Polski zostanie wprowadzony twardy lockdown. Oznacza to, że m.in. sklepy budowlane, elektroniczne, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie zostaną zamknięte do 9 kwietnia. Ponadto w supermarketach zostanie wprowadzony limit 1 osoby na 20 mkw.

Obecne wyroki sądowe wskazują, że wszelkie zakazy związane z pandemią, nie mają podstaw prawnej. Dlatego osoby, które otrzymały mandat mogły później bez problemu się odwołać. Choć ostatnie zapisy prawne, jak przekonuje PiS, usunęły luki, to jednak wciąż istnieją liczne niedomówienia. Z tego powodu Platforma dla Przedsiębiorców może być szczególnie przydatna dla takich osób:

Platforma dla Przedsiębiorców pomoże polskim firmom?

Dlatego partia zaoferowała pomoc prawną wszystkim przedsiębiorcom poddanym „bezprawnym działaniom” rządu. Pomoc ta będzie dotyczyła również m.in. wsparcia merytorycznego oraz eksperckiego w uzyskaniu np. umorzenia kar, lub zminimalizowania mandatów.

Poseł Arkadiusz Myrcha zaznaczył, że:

Tam każdy będzie mógł znaleźć przydatne dla niego informacje, tak żeby mógł skutecznie walczyć o swoje prawa, o swoich pracowników i ich rodzin. Znajdziemy tam opinie prawne profesorów, konstytucjonalistów; treści wydanych już wyroków, w uzasadnieniach których jest szczegółowo opisane dlaczego działania rządu są niekonstytucyjne i bezprawne. Znajdziemy tam również artykuły prasowe pisane przez ekspertów

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki zaapelował w ostatnim apelu, aby opozycja “nie przeszkadzała” we wprowadzaniu kolejnych obostrzeń. Według “szefa” rządu, są one “niepotrzebne”, a przedsiębiorcy “muszą jeszcze troszkę wytrzymać”.

Czy wytrzymają? Należy mieć tylko złudną nadzieję. Choć nawet ona podobno umiera ostatnia.

Źródło: Moja Firma, Polsat News, Platforma Obywatelska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close