Biznesowi celebryciPaństwoPolityka

Być może chcesz zobaczyć, jak Marcin Warchoł, kumpel Zbigniewa Ziobry, łamie restrykcje

Tymczasem ilość zakażeń na COVID-19 rośnie każdego dnia. Równi i równiejsi?

Od soboty 27 marca rozpoczął się w Polsce twardy lockdown. Wielu obywateli zmuszonych jest do pozostania w domach, a sam rząd zachęca do nieopuszczania swojego miejsca zamieszkania. Tymczasem w Rzeszowie, kandydat na prezydenta miasta Marcin Warchoł, z dumą agituję bez maseczki wśród starszych osób. Internauci nie mają dla niego litości. 

Wybory na prezydenta Rzeszowa, są w najbliższym czasie najważniejszym wydarzeniem politycznym w kraju. Największe miasto Podkarpacia, które przez ostatnie lata były rządzone przez Tadeusza Ferenca, mogą zostać przekazane w ręce Marcina Warchoła. Wiceminister w rządzie PiS, który jest bliskim współpracownikiem Zbigniewa Ziobry, nie stosuje się jednak do zasad sanitarnych.

Polityk nagrał krótkie filmy, między innymi z Placu Wolności, na którym nie ma maseczki oraz nie stosuje się do zasad sanitarnych:

Po licznych słowach krytyki, Marcin Warchoł postanowił się wytłumaczyć, że był na terenie otwartym (co nie jest prawdą, ponieważ Plac Wolności jest terenem publicznym):

Grzegorz Braun jako prezydent Rzeszowa chce walczyć z Billem Gatesem xD

Rzecznik rządu interweniuje w sprawie Marcina Warchoła

Z powyższego powodu interweniować musiał rzecznik rządu Piotr Mueller. Na konferencji z Adamem Niedzielskim, bardzo negatywnie wypowiedział się na temat Marcina Warchoła. Na pytanie dziennikarza TVN24, polityk odpowiedział:

Dla mnie to zachowanie ministra Warchoła jest zaskakujące. Szczerze mówiąc, jest mi wstyd, że w taki sposób może się zachowywać wiceminister w naszym rządzie. Mamy bardzo trudną sytuację epidemiologiczną i zasłanianie się, że się nie nosi maseczki bo był w parku lub przechodził przez park jest postawą, która nie przystoi w takich okolicznościach. Apeluję do pana ministra, by w sposób rzetelny wykonywał swoje obowiązki. Nawet z nadmiarem w tych okolicznościach. Naprawdę nic się nie stanie, jeśli będzie nosił maseczkę w każdym możliwym miejscu publiczny.

Oczywiście kandydat na prezydenta Rzeszowa pojawił się kilkukrotnie z maseczką. Przykładem tego jest nagranie udostępnione na Twitterze:

Nie umniejsza to faktu, że wszyscy obywatele kraju są zmuszeni do zasłaniania ust i nosa wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Ze strony polityka, który zresztą jest tak blisko związany z partią rządzącą, należy wymagać tego samego.

Kandydaci na prezydenta Rzeszowa

Według najnowszych sondaży, wybory zdecydowanie wygrywa kandydat opozycji Konrad Fijałek. Chce na niego głosować ponad 40% Rzeszowian. Na podium jest również Ewa Leniart z PiS, oraz sam Marcin Warchoł, który ostatnio zrzekł się z mandatu partyjnego. Nie można również zapomnieć o Grzegorzu Brauna, którego poparcie wskazuje na maksymalnie kilka procent.

Źródło: DoRzeczy, Gazeta.pl, Onet, TVN24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close