Gospodarka

Niesłychane. Rząd PiS dofinansował 175 tys. zł… agencji towarzyskiej xD

Tytuł brzmi jak żart? Nic podobnego. Otóż jak donoszą łódzkie media, jedna z agencji towarzyskich otrzymała aż 175 tysięcy złotych z Polskiego Funduszu Rozwoju z dotacji PiS. Wszystko dzięki kruczkowi prawnemu – agencja miała przedstawić się jako lokal gastronomiczny. Tymczasem godzina spotkań z paniami kosztowała 300 zł.

W trakcie akcji rozbicia szajki przestępców wzięło udział aż 100 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Stołecznej Policji, Biura Spraw Wewnętrznych Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi, Radomia i Poznania.

PiS: Tarcza antykryzysowa nadzieją dla polskich lotnisk?

Łódzka policja przy wsparciu innych funkcjonariuszy zatrzymała 16 podejrzanych. W trakcie śledztwa wyszło, że oprócz prostytucji, grupa zajmuje się wyłudzeniami dotacji państwowych.

Podczas przeszukania znaleziono również narkotyki, oraz dowody na liczne oszustwa gospodarcze. Na miejscu zabezpieczono również dokumenty, komputery, serwery wraz z nośnikami danych. Znaleziono również gotówkę o różnych walutach w kwocie ok. 80 tysięcy złotych.

Tarcza finansowa PFR 2.0 dla gastronomii zaproponowana przez PiS, służy wyłudzeniom?

Grupa, podając się za firmę gastronomiczną wyłudziła 175 tysięcy złotych z programu “Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm”. Jak podaje portal NEXT:

Członkowie grupy, przy staraniu się o dodatek dla firm, uzasadniali, że lockdown wprowadzony rok temu zablokował ich działalność.

Gang oferował pokoje z prostytutkami. Koszt jednej godziny dla chętnych wynosił 300 zł. Każda osoba w grupie zajmowała się czymś innym: jedna odpowiadała za werbowanie kobiet, inni za dowód klienta. Była także osoba odpowiadająca za pisanie ogłoszeń w internecie.

Tymczasem tarcza PFR 2.0, która obejmuje gastronomię i restauracje, jest obecnie reklamowana jako realna pomoc dla najbardziej dotkniętych branż. Według informacji rządowych przekazano obecnie ponad 200 mld złotych dla gastronomii i innych firm. Niestety wiele firm wciąż nie otrzymało pomocy.

Źródło: Najwyższy Czas, NEXT Gazeta, Wirtualne Media

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close