Państwo

Budimex: Matka 15 dzieci otrzymała dom za darmo. Wcześniej odebrano jej prawo do opieki

Pani Magdalena z Wierzbicy (woj. łódzkie) nie ukrywała radości, kiedy otrzymała za darmo dom dla siebie i swoich 15 pociech. Przez sytuację finansową i alkoholizm partnera, sąd wydał nakaz odebrania jedenaściorga najmłodszych dzieci. Tymczasem dzięki firmie Budimex rodzina nie będzie rozdzielona.

Kobieta sama wychowywała całą gromadę dzieci, podczas gdy mąż w ogóle nie zajmował się rodziną. Dlatego zapłakana kobieta wyznała dziennikarzom, że:

Marzyłam o tym przez całe życie. Z tego szczęścia łzy ciekną mi przez cały czas. Cieszę się, że moje dzieci będą miały coś, czego chciałam od zawsze, coś lepszego dzięki sercom ludzi dobrej woli.

Dzięki firmie Budimex, który przygotował dom prefabrykowany, rodzina spędzi najbliższe święta Wielkanocne razem. Dodatkowo dzieci otrzymały laptopy i mogą swobodnie korzystać z internetu, a to istotne z uwagi na konieczność nauki zdalnej. W nowym domu jest również salon z telewizorem, oraz pokoje dla dzieci z biurkami.

Źródło: FAKT, Budimex

Home office – ponad 5 milionów Polaków pracuje z domu!

Jeszcze w grudniu 2019 roku sąd wydał nakaz odebrania jedenaściorga niepełnoletnich dzieci i umieszczenie ich w domu dziecka. Wszystko dlatego, że ojciec dzieci jest alkoholikiem, który nic nie pomagał w domu, a na życie przeznaczał im jedyne 100 zł.

Wcześniejszy dom rodziny mieścił się zaledwie w dwóch małych izbach. Z kolei matka zaskarbiła sobie szacunek sąsiadów i miała same dobre opinie, ze względu na to, że mimo ciężkiej sytuacji starała się dbać o wszystkie dzieci.

Na szczęście dzięki pomocy posłanki Anny Milczanowskiej oraz wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, wszystkie dzieci mogły pozostać z matką. Postawiono jednak dwa warunki – ojciec otrzymał nakaz wyprowadzki i może się widywać z nimi tylko w określone weekendy. Problem pozostał jednak w kwestii zamieszkania.

Firma Budimex pomogła rodzinie

Pomógł w tym prezes Budimex Dariusz Blocher pomógł rodzinie, kiedy przeczytał o trudnej sytuacji rodziny w mediach. Właściciel firmy sponsorował wybudowanie nowego domu wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia.

Źródło: FAKT, O2

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close