Biznesowi celebryciPaństwoPolityka

Grzegorz Braun ogłosił program wyborczy w formie dekalogu. Chce budować fort w Rzeszowie!

Oraz zablokować rozwój miasta. ¯\_(ツ)_/¯

Wybory na prezydenta Rzeszowa, które odbędą się 9 maja, są jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w nadchodzącym czasie. Jednym z chętnych do objęcia urzędu jest Grzegorz Braun, którego poglądy daleko wykraczają poza konkurentów. Czyni go to bez wątpienia najbarwniejszą postacią w całej stawce.

Poseł Konfederacji startuje z własnego komitetu. Podczas konferencji zapowiedział swój program wyborczy, o nazwie Dekalog Brauna. Plan zawiera 10 założeń programowych, które kandydat na prezydenta chciałby zrealizować w Rzeszowie. Głównym hasłem wyborczym polityka, jest Nowy impuls dla Rzeszowa.

Grzegorz Braun jako prezydent Rzeszowa chce walczyć z Billem Gatesem xD

Co ważne, podczas przedstawiania programu, Braun nie miał na sobie maseczki, podobnie jak jego doradcy. Wynika to z faktu, że jest antycovidowcem, który nagminnie łamie zasady sanitarne, a także nie wierzy w pandemię.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie wygrywa Grzegorz Braun? xD

Braun pragnie na przykład uniknąć dalszego zadłużenia miasta, co według niego przyczyni się do rozwoju biznesu. Ponadto, nie zgadza się nad powiększaniem stolicy Podkarpacia, co stoi w całkowitej sprzeczności do reszty kandydatów. Według kandydata Konfederacji Rzeszów powinien „współpracować” z sąsiadami, a nie podbierać im ziemię.

[…] Nie rzeszowską republiką deweloperów, ale miasto przyjazne mieszkańcom. Nie przychodzę tutaj na wojnie z kimkolwiek i nie chcę by ktoś poczuł się wykluczony – ale rolą prezydenta jest robienie dobrych interesów w interesie mieszkańców. – stwierdził polityk.

Czy Grzegorz Braun ma jakiekolwiek szanse na wygranie wyborów w Rzeszowie?

Jego celem jest również zrobienie audytu w finansach miasta, oraz w jego zarządzaniu. Zaprezentował także swoich doradców. Jak informuje lokalny portal “Rzeszów News”, do grona jego “ekspertów” zalicza się m.in. Krzysztof Mazur, który co chwila zmienia partię (był w Kongresie Nowej Prawicy, Endecji i Ruchu Kukiz’15). Jednym z jego “doradców” jest również dr Andrzej Zapałowski, którego poglądy skręcają jeszcze bardziej “na prawo”, niż samego posła Konfederacji. Według Zapałowskiego:

W granicach Rzeszowa jest miejsce, by utworzyć fort “Maczek”. Rzeszów powinien mieć na tyle rozbudowane środowisko armii, żeby mieszkańcy Rzeszowa czuli się bezpiecznie, żeby bezpiecznie czuli się mieszkańcy Polski. Tego właśnie potrzebuje Rzeszów, tego potrzebuje Polska.

Czyli generalnie – zamiast monitoringu, miasto powinno być obsadzone żołnierzami, którzy będą reagować na wszystkich “niepokornych mieszkańców”.

Niemniej jednak Grzegorz Braun ma nikłe poparcie w samym Rzeszowie. Według sondaży (m.in. IBRiS) oscyluje ono na granicy błędu statystycznego. Wszystko dlatego, że głównymi pretendentami do objęcia urzędu są Konrad Fijołek ze zjednoczonej opozycji (ponad 40%), a także Ewa Leniart z PiS i Marcin Warchoł z Solidarnej Polski.

Źródło: Rzeszów News, Radio Rzeszów, TVP Rzeszów, Rzeszów Wyborcza

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close