Biznesowi celebryci

Nie żyje najbogatszy Czech, Petr Kellner. Zginął w katastrofie lotniczej

Pośród pięciu ofiar katastrofy helikoptera na Alasce był Petr Kellner. Najbogatszy Czech miał 56 lat. O śmierci powiadomiła jego grupa inwestycyjna PPF.

Petr Kellner był najbogatszym Czechem według oficjalnych danych finansowych. Jak podaje Forbes, jego majątek oscylował na 17,5 mld dolarów (około 69 mld złotych). Był większościowym właścicielem operatora O2, własicicelem TV Nova, jak również banku i firm ubezpieczeniowych. Grupa PPF działa głównie w  Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

Jak czytamy na stronie firmy:

Z najgłębszym żalem informujemy, że w sobotę 27 marca w wypadku helikoptera w górach Alaski tragicznie zginął założyciel i większościowy właściciel grupy PPF Petr Kellner.

Olbrzymi błąd banku! Błędnie przelano prawie miliard dolarów

Nie żyje Petr Kellner, właściciel PPF

Wśród pozostałych ofiar jest przewodnik Gregory Harms, Benjamin Larochaix oraz Sean McMannany i 33-letni pilot Zachary Russell. Do tragedii doszło 80 km od miasta Anchorage na Alasce.

Pasażerowie lecieli na wyprawę heliskiingową – jest to forma narciarstwa wyczynowego, polegającego na zjazdach ze stoków poza wyznaczonymi trasami. Jedna osoba przeżyła katastrofę i obecnie jest operowana w szpitalu w Anchorage.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Ciało biznesmena zostanie zbadane przez lekarza sądowego. Dochodzenie w sprawie tragedii bada amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Źródło: TVN24, Bankier.pl, NEXT

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close