MediaPolityka

Pawłowicz vs. Giertych na Twitterze: Ty też na kolana i przeproś!

Nieprzejednany konflikt dwóch zwaśnionych stron.

O tym, że Roman Giertych ma konflikt z Krystyną Pawłowicz, to jak nic nie powiedzieć. Dwójka „byłych” polityków od lat walczy ze sobą głównie w sieci. Do tej pory padły już różne wyzwiska, szczególnie jednak wulgaryzmy idą ze strony byłej posłanki PiS. Teraz potwierdziła swoją nienawiść na Twitterze, kiedy wyzwała Giertycha do przeprosin na kolanach.

Do kłótni doszło przez „Sok z Buraka”. Okazało się bowiem, że mecenas Roman Giertych wspierał osobiście tę stronę. Następnie wyszło na jaw, że twórca fanpage’a Mariusz Kozak-Zagozda jest powiązany z PO oraz od kwietnia 2019 pracuje w wydziale promocji Urzędu m.st. Warszawy.

Kulisy współpracy Kozak-Zagozdy z największą partią opozycyjną w Polsce zostały mocno skrytykowane przez Krystynę Pawłowicz. Wszystko dlatego, że TVP Info opublikowało zapisy rozmów Giertycha z twórcą Soku z Buraka oraz organizacji „spaceru” z Donaldem Tuskiem.

Pawłowicz też złamała obostrzenia? “Nie ma żadnej sprawy”

Na wieść o tym Pawłowicz zażądała, aby zarówno Zagozda, jak i Giertych ją przeprosili. Najlepiej na kolanach:

 

Na atak odpowiedział sam Roman Giertych, który w niewybredny sposób zakpił z “sędziny TK”:

Pawłowicz znowu wariuje na Twitterze. Internauci oburzeni

Na zachowanie Pawłowicz odpowiedział także Janusz Kaczmarek, czyli były Prokurator Krajowy oraz szef MSWiA. On także “nie ma zbyt dobrego zdania”, o koleżance Jarosława Kaczyńskiego:

To jest profesor (uczelniany, ale profesor). Zatem. Niespełna rozumu, odjechana, popaprana, popieprzona, pieprznięta (synonimy, ale delikatne). Proszę zachować umiar. Profesor jak mnie uczono to autorytet i wyznacznik nauki i kultury.

Dokłada się również dr Robert Maślak z Uniwersytetu Wrocławskiego:

Kozak-Zagozda z “Soku z Buraka” to zdecydowanie nie moje klimaty, ale że tzw. sędzia Trybunału Konstytucyjnego w celu dyskredytacji tej osoby używa zdjęcia zbrodniarek z obozów zagłady, może zaskakiwać. To jakiś nowy standard komunikacji członków Trybunału Przyłębskiej?

Krystyna Pawłowicz została powołana na sędzinę TK w 2019 roku. Zrezygnowała wówczas z członkostwa w PiS. To między nimi jej możemy “dziękować” za orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, że aborcja ze względu na ciężko uszkodzony płód jest niezgodna z konstytucją.

Źródło: DoRzeczy, TVP Info, O2

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close