PaństwoPolitykaPolska

Posłowie PO opowiedzieli się po stronie Ordo Iuris. Celowo?

W polskim sejmie przeszła kontrowersyjna ustawa obywatelska Tak dla rodziny, nie dla gender, przygotowanej przez Ordo Iuris. Głosami Konfederacji i PiS została skierowana do dalszych prac sejmowych. Za jej przyjęciem było troje posłów PO.

Projekt powstał też dzięki Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego Marka Jurka. Zakłada on m.in. wypowiedzenie antyprzemocowej Konwencji Stambulskiej, na poczet własnych zapisów zawierających szereg zmian. Dotyczy m.in. braku zgody na „gender”, choć tylnymi drzwiami planują całkowity zakaz aborcji, nawet w wyniku gwałtu.

Ustawa przeszła do dalszych prac sejmowych w komisjach sprawiedliwości i praw człowieka oraz spraw zagranicznych. Za odrzuceniem ustawy w pierwszym czytaniu było 188 posłów, przeciw 250. Niestety trójka posłów Koalicji Obywatelskiej zagłosowała wbrew linii partyjnej. Joanna Fabisiak, Riad Haidar oraz Killion Munyama zdecydowali się przyjąć ustawę do dalszych prac.

Jak jednak twierdzi poseł Haidar:

Dzisiaj w trakcie głosowania nad projektem autorstwa Ordo Iuris, który upoważnia prezydenta do wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej wystąpił błąd systemu do głosowania. W związku z błędem mój głos został zaliczony przeciwnie do moich intencji. Oczywiście jestem przeciwny wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej. […] Jeszcze raz podkreślam, że moją intencją było głosowanie zgodne z klubem Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: PO, Riad Haidar Facebook

Jakub Kulesza pokazuje jakim jest wolnościowcem. Chce zamordyzmu

Co oprócz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej chce Ordo Iuris?

Tymczasem jak wynika z informacji podanych przez ONET, fundacja Ordo Iuris od dłuższego czasu przygotowywała grunt pod zmiany w prawie. Pieniądze miał otrzymywać między innymi Grzegorz Braun, a także inne organizacje antyaborcyjne. Zamieszany w to jest także Zbigniew Ziobro, który zawarł nieformalny pakt z organizacją fundamentalistów. Jak twierdzą przedstawiciele OI:

Konwencja stambulska opiera się na ideologii gender, która kobiecość i męskość postrzega wyłącznie jako konstrukty społeczne, w oderwaniu od rzeczywistości biologicznej.

Jednakże głównym celem “nowej konwencji” jest przede wszystkim promocja idei Ordo Iuris na arenie międzynarodowej. Organizacja powoli zyskuje wpływy za granicą, m.in. na Węgrzech. Ponadto miliony złotych dotacji, jakie otrzymuje od “darczyńców” każe również przypuszczać, że może być finansowana z “pewnych” źródeł zagranicznych. Ale o tym, podobno, już nie można mówić.

Źródło: ONET, TVN24, Wysokie Obcasy, Gazeta Prawna

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close