Biznesowi celebryci

Sławomir Mentzen łamie obostrzenia udając modela ( ಠ ͜ʖಠ)

Sławomir Mentzen, to jedna z najbarwniejszych postaci Konfederacji. Z jednej strony jest to człowiek, który próbuje jawić się jako ekspert ekonomiczny, ale z drugiej wielokrotnie ujawniał się jako skrajnie konserwatywny polityk. Ostatnio dał się także zauważyć, jako gorący przeciwnik restrykcji związanych z pandemią COVID-19. Udowodnił to, pracując u fryzjera… jako model. 

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd 27 marca, które będą trwały do 9 kwietnia, obejmują m.in. zamknięcie fryzjerów i kosmetyczek. Podobnie, jak rok temu, kiedy to doszło do podobnej sytuacji,  przedsiębiorcy otrzymają pomoc z tarczy branżowej. Niestety część z nich dalej próbuje obchodzić przepisy, choć dziennie dochodzi do ok. 35 tysięcy zakażeń, oraz ponad 600 zgonów.

Z tego powodu Sławomir Mentzen zechciał wyrazić swoją dezaprobatę, udając się do jednej z zakładów fryzjerskich. Aby móc skorzystać z usług profesjonalisty, polityk musiał jednak otrzymać posadę “modela”. Jak napisał na swoim Instagramie:

Żeby nawet do fryzjera trzeba było iść na przypale, albo wcale… Przez te dziadowskie obostrzenia musiałem dziś ciężko pracować jako model.

 

Źródło: Sławomir Mentzen Instagram

Sytuacja jest tylko na pozór zabawna. Wszystko dlatego, że obecnie kwitnie podziemie fryzjerskie i kosmetyczne. Przedsiębiorcy ogłaszają się na prywatnych grupach np. z reklamą możliwości dojazdu do klienta.

Sławomir Mentzen wyśmiany w TVP. Co nie spodobało się na Woronicza?

Tymczasem jak donosi portal Money.pl blisko 1/3 testów wychodzi u nas pozytywnie. To najgorszy wynik na całym świecie, a sami specjaliści twierdzą, że zakażeń może być nawet 5 razy więcej. Sytuacja w szpitalach jest tragiczna, a służba zdrowia już jest na skraju załamania.

Niestety według sondaży kosmetyczki i fryzjerzy nie zamkną swoich zakładów, ze względu na strach przed bankructwem. Nie zmienia faktu dla nich to, że oprócz wysokiego mandatu, istnieje również ryzyko utraty środków z tarczy branżowej.

Ale przynajmniej Sławomir Mentzen ma ładną fryzurę.

Źródło: Money.pl, Wyborcza

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close