Zdrowie i medycyna

Prof. Horban ukrywa ilu Polaków dostało zakrzepicy po AstraZeneca?

Doradca ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban wielokrotnie wywoływał kontrowersje. Jego wypowiedzi na temat przedsiębiorców lub obecnych obostrzeń wywołały wiele złości u Polaków. Sam musiał wielokrotnie za to przepraszać. Tym razem jednak pokazał swój “profesjonalizm” w wywiadzie dla Radio ZET. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, czy wręcz przeciwnie?

Profesor Horban, to ten sam człowiek, który twierdził, że przedsiębiorcy powinni szyć maseczki w reakcji na kryzys. To tez sam człowiek, który chciał wyciągnąć wojsko na ulicę, aby “pilnować obostrzeń”. Wreszcie, to ten sam człowiek, który nie potrafi odpowiedzieć poważnie na pytanie, zamiast tego kluczy, aby uniknąć niewygodnej odpowiedzi.

AstraZeneca znika z rynku? Twórcy znaleźli rozwiązanie na kryzys wizerunkowy

Lekarz udowodnił to w wywiadzie z Beatą Lubecką w Radio ZET. Na pytanie ilu pacjentów dostało zakrzepicy, która według różnych zgłoszeń ma pojawiać się u zaszczepionych AstraZeneca, ekspert odpowiedział, że

Trudno dowieść statystycznie, że jest związek między szczepionką.

Dziennikarka jednak nie odpuszczała, aby dowiedzieć się, ile było takich przypadków w Polsce. Horban wówczas stwierdził, że:

To powinno iść w kilkaset przypadków codziennie w Polsce […] nie, nie. Kilkadziesiąt, kilka tysięcy.

Kiedy jednak Lubecka nie mogła uwierzyć w te informacje i prosiła o wyjaśnienie, Horban stwierdził, że przypadków było… zero. Dlatego ostatecznie nie dowiedzieliśmy, jaka jest konkretna liczba przypadków.

prof. Andrzej Horban o lockdownie: JESZCZE nie umieramy z głodu xD

Zatem idąc tropem Horbana, jak myślicie, ile jest przypadków zakrzepicy u zaszczepionych na COVID-19 AstraZenecą?

  1. Zero
  2. 69
  3. 666
  4. 2137
  5. Wszystko razem.

Niestety mając takich ekspertów, to trudno się dziwić, że w Polsce obecnie jest jedna z najgorszych sytuacji na świecie pod względem pandemii.

Źródło: Radio ZET

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close