Kultura i sztuka

Wiedźmin 2 gotowy! Kiedy premiera drugiego sezonu The Witcher?

Twórcy serialu Wiedźmin na podstawie bestsellerowej powieści Andrzeja Sapkowskiego zakończyli zdjęcia do drugiego sezonu. Nad projektem czuwali Polacy, oprócz producentów Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko, także sam autor książek. Kiedy można spodziewać się premiery na Netflix?

Po wielu kłopotach związanych z obostrzeniami, a także przypadkami COVID-19 na planie, zdjęcia do nowego sezonu Wiedźmina nareszcie się ukończyły. Zdjęcia aż dwukrotnie były przerywane: z powodu koronawirusa u Kristofera Hivju, znanego z Gry o Tron, oraz kontuzji głównego bohatera. Henry Cavil doznał kontuzji nogi na planie i był zmuszony opuścić plan zdjęciowy.

Serial kręcono aż przez 158 dni, często z trzema różnymi ekipami filmowymi. Ponadto produkcja była nakręcana w 15 różnych lokalizacjach, wzięło w niej udział w sumie 89 członków obsady i ponad 1200 członków ekipy.

Obecny sezon The Witcher będzie wykraczał fabularnie poza “Krew elfów. Oznacza to, że zobaczymy również sceny z “Czasu Pogardy“, czyli drugiej części sagi Sapkowskiego.

The Witcher 2
Źródło: Wiedźmin Facebook

CD Projekt ogłosiło nową edycję gry Wiedźmin 3 na nowe generacje konsol

Kto gra w serialu Wiedźmin na Netflix?

O zakończonych zdjęciach poinformowały również aktorki z serialu, między innymi Freya Allan (grająca Ciri) i Anna Shaffer wcielająca się w rolę Triss. W pozostałych rolach ponownie wystąpią Anya Chalotra w roli Yennefer oraz Joey Batey. Ten ostatni, po raz kolejny pozna się jako Jaskier, czyli łamacz damskich serc i najlepszy przyjaciel Geralta.

Źródło: Freya Allan Instagram, Wiedźmin
Źródło: Anna Shafer Instagram, Wiedźmin

Kiedy premiera The Witcher 2 na Netflix?

Czy drugi sezon Wiedźmina będzie lepszy od poprzedniego? Nie wiadomo, choć wiele wskazuje, że tak. Twórcy bardziej przychylili się do sugestii fanów o zmianie niektórych strojów (zwłaszcza armii Nilfgaardu) oraz większej dbałości o szczegóły rodem z książki. Jeśli jednak chodzi o sam termin, to producenci obiecują, że premiera odbędzie się na jesień 2021. Czekacie?

Źródło: Collider.com, Radio ZET

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close