Polska

Burmistrz Milanówka ofiarą zamachu? “Tajemnicza koperta” i mnóstwo wątpliwości

Milanówek ostatnio huczy od plotek. Wszystko za sprawą włodarza miasta, który twierdzi, że omal nie stracił życia w wyniku zamachu terrorystycznego. Burmistrz Piotr Remiszewski twierdzi, że to wszystko wina jego oponentów, którzy jedynie czyhają na jego potknięcie. Tymczasem mieszkańcy płaczą ze śmiechu i pukają się w głowę z niedowierzania.

Jak twierdzi Remiszewski, wszystko zaczęło się od tajemniczej koperty, w której były “zagadkowe” dokumenty. Kiedy otworzył przesyłkę, miał się bardzo źle poczuć. Sytuacja wydawała się na tyle beznadziejna, że prezydent zarządził kontakt z policją, strażą miejską, a nawet lokalną grupę ratownictwa-chemicznego:

Zacząłem się bardzo źle czuć. Piekły mnie oczy, zaczęło mnie dusić, miałem swędzenie na skórze całego ciała i stan przedomdleniowy – stwierdził.

Służby jednak nie wykryły żadnego skażenia, szybko bowiem odkryli zawartość  “tajemniczej przesyłki”. Jak się okazało, był to… obywatelski projekt obniżenia pensji burmistrza do minimum. Lokalny polityk doznał zatem ciężkiego szoku, kiedy tylko zobaczył pismo. Mimo to dalej idzie w zaparte:

Nie mam pojęcia, co to było i co miało to spowodować. Warto wiedzieć, że jest pewna grupa osób – w mieście, w którym mieszkają wspaniali ludzie – która się nie pogodziła z tym, że zostałem burmistrzem.

Oskarża przy tym swoich oponentów, że są to ludzie, “którzy chcą go całkowicie zniszczyć”, bo krytykują jego działania:

Nasiąknięta agresją, hejtem w moją stronę. Osoby, które dość skutecznie rezonują w mediach społecznościowych.

Projekt ustawy został przyniesiony przez lokalnego aktywistę Bogdana Kuśpitę. Dokumenty zostały podpisane przez niemal 300 mieszkańców, dla których ciągłe kontrowersje związane z burmistrzem stały się nie do wytrzymania.

Źródło: Milanówek Miasto dla Mieszkańców, Piotr Remiszewski, Burmistrz Milanówka

Pogróżki wysłane na fakturce za prąd, czyli tak to się żyje w tym kraju ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)

Burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski od dawna ma konflikt w mieście

Okazuje się, że sympatyzujący z PiS Remiszewski od dawna ma konflikt z lokalnymi kupcami, którzy nie zgadzają się modernizację targowiska. Dodatkowym problemem jest jego zachowanie wobec podwładnych – np. potrafi zwolnić urzędników za negatywne opinie w internecie na temat swojej pracy, lub ścina drzewa bez konsultacji z mieszkańcami.

Mimo to burmistrz sugeruje, że będzie zmuszony “wyjaśnić sobie tę sprawę” ze wszystkimi sygnatariuszami ustawy obywatelskiej:

Nie wykluczam, że dojdzie do wielowątkowego dochodzenia i być może wszystkie osoby, które się podpisywały pod tym projektem uchwały, zostaną przesłuchane.

Tymczasem Kuśpita, twierdzi, że nie ma nic wspólnego ze złym samopoczuciem włodarza. Według aktywisty na stan zdrowia burmistrza wpływa jedynie jego zachowanie. W rozmowie z WP.pl stwierdził nawet, że:

Niczym nie nasączaliśmy tych kartek. Nie jestem tajemniczym mężczyzną, przyszedłem do urzędu w porze obiadowej, staliśmy w kolejce z innymi ludźmi.

Dokument liczący sobie 63 strony na pewno musiał zdziwić polityka. Tym bardziej że burmistrz Milanówka zarabiałby wówczas 6825 zł brutto miesięcznie. A to już wszak skraj ubóstwa dla tak znaczącego polityka.

Źródło: Piotr Napłoszek, Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski

Burmistrz wydał z publicznej kasy 8 tys. zł na SMS-y, by urzędniczka wygrała konkurs i teraz chajzeruje

W międzyczasie stowarzyszenie Milanówek Miasto dla Mieszkańców “inicjatywę referendalną” o odwołanie burmistrza ze stanowiska. Inicjatorami “mieli być” m.in. Maluf Al-Badi, Farrokh Bulsara, czy też Omar El-Sharif.

Źródło: Milanówek Miasto dla Mieszkańców

( ͡~ ͜ʖ ͡°)

I choć post został udostępniony 1 kwietnia, to grupa i tak musiała się wytłumaczyć, że był to jedynie “niewinny żart”. Nie chcemy jednak wiedzieć, jak tym razem wyglądał burmistrz Milanówka….

Źródło: WP.pl, TVN24, RP.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close