Zdrowie i medycyna

W Rzeszowie szczepią wszystkich na COVID-19 bez względu na wiek i bez rejestracji!

Chaos w służbie zdrowia w związku z pandemią COVID-19 potęguje fakt braku jasnych deklaracji w sprawie szczepionek. Ciągłe zmiany programowe, problemy z rejestracją, a w końcu “błąd” ze szczepieniami osób powyżej 40-roku życia sprawia, że wielu ludzi ma negatywny stosunek do strategii rządu. Tymczasem na Podkarpaciu klinika Medyk zaszczepiła wszystkich, którzy byli na to chętni. I to szczepionką Pfizera.

Informacja o szczepieniu grupy 55+ pojawiła się na stronie kliniki Medyk w Rzeszowie drugiego kwietnia. Szczepienia miały trwać dwa dni w godzinach 8:00-21:00. Tymczasem, jak wskazują świadkowie, szczepiono wszystkie osoby, nawet poniżej 30. roku życia. Bez rejestracji i problemów.

W międzyczasie premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przekonywali, że ruszy zmasowana akcja szczepień. Jednakże nikt nie sądził, że szczepionki będą dostępne dla każdego od ręki.

Szczepienia na COVID-19 dla wszystkich chętnych w Rzeszowie

Plotki wśród mieszkańców mówią o tym, że klinika dostała dużą dawkę szczepionek, które należało wykonać jak najszybciej, ze względu na krótką datę ważności. W innym wypadku by się zmarnowały, do czego nie można było dopuścić. Z tego powodu klinika zadecydowała o możliwości zaszczepienia każdej osoby, która będzie na to chętna.

Jeden z czytelników Wirtualnej Polski napisał, że szczepienia na COVID-19 odbywały się planowo i każdy miał szansę na wakcynę:

Rodzinie mojej siostry udało się zaszczepić w Rzeszowie. W kolejce stanęła moja szwagierka w wieku 34 lat, jej 38-letni mąż oraz jego brat, który skończył dopiero 40 lat. Weszli w piątek wieczorem do punktu szczepień z ulicy, dostali formularze i tyle.

Czy to koniec pandemii COVID-19? Polski analityk ma dobre nowiny!

Tymczasem na fanpage kliniki wiele osób ceni sobie tytaniczną prace wykonaną przez personel:

Szczepiłam się wczoraj. Wszystko zorganizowane tak, żeby zaszczepić jak najwięcej osób, w jak najkrótszym czasie. Jestem pod wrażeniem organizacji i zaangażowania wszystkich pracowników. Chapeau bas.

Potwierdzam opinie. Świetna organizacja, znakomity personel. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie czarnowłosa Pani, która kierowała ruchem pacjentów- co za energia i talent organizacyjny. Moi znajomi z innych miast zazdroszczą nam, że tak to sprawnie u nas przebiega. Dziękuję💕

Źródło: Szczepienia na COVID-19, Centrum Medyczne MEDYK

Szczepienia na COVID-19 ze względu na wybory na prezydenta w Rzeszowie?

Niektórzy internauci wskazują, że zmasowane szczepienia to także efekt nadchodzących wyborów na prezydenta Rzeszowa, które odbędą się już 9 maja. W walce stoi między innymi Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, Konrad Fijołek ze zjednoczonej opozycji, oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z PiS. Szczepienia populacyjne mają być także zabezpieczeniem przed ewentualnymi problemami z organizacją wydarzenia.

Na podstawie umowy z Moderną, do Polski ma trafić do końca kwietnia kolejne 800 tysięcy szczepionek. Ponadto do Polski trafi także ponad 870 tysięcy kolejnych dawek Pfizera.

Tymczasem w najbliższy wtorek na stronie Medyka ponownie pojawi się informacja o kolejnym planie zmasowanych szczepień. Czy również do nich zgłosi się tak dużo osób?

Źródło: MEDYK Rzeszów, Business Insider, WP.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close