Ochrona środowiskaPaństwoPolitykaPolska

W Aleksandrowie Łódzkim powstanie “okno życia dla zwierząt”

Okno życia dla zwierząt

Władze Aleksandrowa Łódzkiego zapowiedziały otwarcie punktu, w którym bez żadnych konsekwencji i za darmo będzie można zostawić niechciane psy i koty. Tego rodzaju “okno życia dla zwierząt” ma zapobiegać zabijaniu lub porzucaniu zwierzaków gdzieś na ulicy lub w lesie. Agata Kowalska, rzecznik aleksandrowskiego magistratu mówi, że samorząd od lat stara się walczyć o poprawę jakości życia zwierząt.

Finansujemy darmową sterylizację, przygarniamy porzucone zwierzęta i znajdujemy im nowe domy. Nowa inicjatywa – stworzona na wzór okien życia – ma ruszyć już od kwietnia. Wszystko po to, żeby niechciane psy i koty mogły zostać bezpiecznie oddane pod opiekę samorządu.

– wylicza rzeczniczka.

Stawiamy tylko jeden warunek. Oddający nam zwierzęta właściciel musi poddać rodziców szczeniąt sterylizacji. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, że jedna osoba będzie zwracać się do nas kilkukrotnie. Oczywiście nic za to nie zapłaci, to miasto pokrywa koszty.

– dodała Agata Kowalska.

Były senator PiS bestialsko zabił psa! Ciągnął go na sznurku za autem!

Porzucone szczeniaczki

Władze miasta podpisały już umowę z przychodnią weterynaryjną przy ulicy Bratoszewskiego w Aleksandrowie. Na razie “okno życia dla zwierząt” będzie działało co miesiąc przez jeden dzień, ale w inne dni też będzie przyjmować zwierzęta. Podczas umówionej wizyty, właściciel będzie musiał zrzec się prawa do zwierząt i zobowiązać się do sterylizacji zwierząt, którymi się opiekuje.

Chcemy wyznaczyć jeden dzień w miesiącu, na przykład ostatni czwartek miesiąca, w którym będzie można przekazać zwierzęta. Będziemy starali się płynnie podchodzić do pojawiających się potrzeb. Jeżeli ktoś będzie koniecznie chciał oddać zwierzęta wcześniej, niż w wyznaczonym terminie to też się dostosujemy.

– przekazuje Agata Kowalska.

Rzeczniczka magistratu przyznaje, że samorząd spodziewa się niechcianych zwierząt nie tylko z okolicy, ale również z całego województwa.

Inspiracją do stworzenia takiego “okna życia” była dla urzędników w Aleksandrowie była sytuacja z lutego, gdy w miejscowości Brużyczka Mała ktoś porzucił dziesięć malutkich szczeniaków. Psy zostały pozostawione same sobie, kiedy na zewnątrz było dziesięć stopni mrozu. Przed zamarznięciem szczeniaki uratował przypadkowy spacerowicz. Powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim, do którego przewieziono szczeniaczki, a następnie ogrzano i nakarmiono.

Źródło: TVN24

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close