Kultura i sztuka

Rząd da spore pieniądze na promocję… piosenek Krzysztofa Krawczyka.

Trochę na to za późno.

Wiadomość o tym, że Krzysztof Krawczyk nie żyje, wywołała ogromny szok u polskich odbiorców. Artysta raptem dwa dni wcześniej wyszedł ze szpitala po walce z COVID-19.  Niestety jego organizm był już na tyle wyniszczony, że nie zdołał poradzić sobie z komplikacjami zdrowotnymi. Z tego powodu wiceminister kultury, Jarosław Sellin oświadczył, że rząd przeznaczy pieniądze na promocję jego twórczości. 

Śmierć Krzysztofa Krawczyka była bardzo niespodziewana dla najbliższej rodziny. Niestety, jak oceniają specjaliści, powikłania pocovidowe często prowadzą do zatorów i problemów kardiologicznych. Jak wyznał menadżer artysty, Andrzej Kosmala:

Czuł się bardzo dobrze. Razem z żoną cieszyli się wspólnymi świętami, podzielili się jajkiem. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę był w dobrej formie.

Krzysztof Krawczyk nie żyje!

Niestety nazajutrz stan piosenkarza gwałtownie się pogorszył. Nad ranem stracił przytomność i z trudem próbował łapać powietrze. Żona od razu wzięła go do szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, gdzie przez kilka godzin trwała walka o jego życie. Niestety, nie dało się go już uratować. Kosmala wytłumaczył, że Krawczyk:

Od pewnego czasu miał problemy z sercem, a dokładnie migotanie przedsionków. Miał również problemy z płucami i oddychaniem.

Do tej tragedii odniósł się we wtorkowy poranek wiceminister kultury, Jarosław Sellin na antenie Polskiego Radia 24. Polityk wyznał w wywiadzie, że:

(Krzysztof Krawczyk) odszedł od nas, ale jego piosenki pozostają. Z jego nazwiskiem wiąże się początek polskiego big beatu, można powiedzieć też rocka, potem takiej zwykłej popowej piosenki, ale niezwykle przebojowej, nuconej przez miliony Polaków.

Z tego powodu zaoferował pomoc rządową wszelkim mediom, które będą chciały promować piosenki Krzysztofa Krawczyka.

Myślę, że tu jakakolwiek instytucja, czy radiowa, czy komercyjna, które zechce jego dorobek jeszcze bardziej upowszechnić, może liczyć na wsparcie Ministerstwa w ramach grantów, którymi dysponujemy – obiecał polityk.

Według niego twórczość artysty “to jest kawał polskiej kultury, takiej popularnej kultury, takiej łączącej wspólnotę kultury”.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka szokiem dla fanów

Artysta zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Zaledwie dwa dni wcześniej wyszedł ze szpitala w związku zachorowaniem na COVID-19. Miał 74 lata.

Źródło: SuperBiz, SE.pl, Gwiazdy WP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close