Biznesowi celebryci

Forbes: Prezes DINO jednym z najbogatszych ludzi na świecie!

Forbes opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. Wśród nich jest aż czworo Polaków, których majątki przekraczają 1 mld dolarów. Do grupy dołączył również właściciel Dino, Tomasz Biernacki, który rzadko pokazuje się publicznie. A kim są pozostali?

Pierwsze miejsce listy miliarderów otwiera Jeff Bezos, którego majątek oscyluje wokół 177 miliardów dolarów. Za nim jest Elon Musk, który obecnie posiada 151 mld dolarów. Podium zamyka Bill Gates, który zarządza bogactwem w kwocie 124 miliardów dolarów. Trzeba jednak przyznać, że Gates sporą część majątku przeznaczył na cele charytatywne, czego nie można powiedzieć o Bezosie.

Kim są najbogatsi Polacy według Forbes?

Co ciekawe w gronie najbogatszych ludzi na świecie znajduje się również 630 miliarderów z Europy. Do tego zacnego grona należy 4 Polaków. Na czele stawki stoi Michał Sołowow, którego ok. 4 mld dolarów pozwala na zajęcie 727 miejsca. Tym samym jest najbogatszym obywatelem naszego kraju już drugi raz z rzędu.

MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa, wyszła ponownie za mąż

Kolejnym bogaczem na liście Forbes jest Jerzy Starak z majątkiem o wysokości 3,6 mld dolarów. Pozwala mu to na zajęcie 831. miejsca w światowym rankingu. Trzecie miejsce należy do Tomasza Biernackiego. Właściciel sieci DINO posiada 3,2 mld dolarów. Jednakże przez wzgląd na szybki rozrost sieciówki, można przypuszczać, że jego majątek w przyszłym roku będzie jeszcze większy.

Co ciekawe, na światowej liście Forbes nie znalazł się Zbigniew Solorz, choć jego majątek oscyluje wokół 13,11 mld zł. Widnieje on natomiast na polskiej liście, gdzie znalazł na trzecim miejscu. Jego majątek urósł w porównaniu do 2019 ponad miliard złotych (z 12,03 mld zł). Tymczasem na światowej liście Forbes, znalazła się kobieta – Dominika Kulczyk, która posiada 2,1 mld dolarów. Daje jej to 1517. miejsce w klasyfikacji.

Źródło: ePoznań, Press

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close