PaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Terlecki króciutko: Najchętniej bym się pozbył koalicjantów

Terlecki szczerze

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy narasta. Pomimo kłótni między PiS a koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia, rządowa koalicja nadal trzyma się posadami i stołkami. Na chwilę szczerości na temat sytuacji wewnątrz rządowego obozu zebrał się wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Niestety mamy problemy z koalicjantami, ja tu jestem radykałem i chętnie bym się ich pozbył, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów.

– powiedział Terlecki.

Jak przyznał, nie ma pewności co do tego czy nie dojdzie do przedterminowych wyborów w wyniku rozpadu koalicji. Ma jednak nadzieje, że te odbędą się w konstytucyjnym terminie, czyli w 2023 roku. Przypomnijmy, że w środę Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej przyznał, że “może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji” i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Prezes PiS w nie wykluczył wcześniejszych wyborów parlamentarnych, jednak zapewnił, że Zjednoczona Prawica jest zdeterminowana, żeby dokończyć obecną kadencję 2019–2023.

Ale żeby była jasność, nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności.

– zaznaczył Kaczyński.

Czarnek chce likwidacji PAN i zastąpienia ją tworem zależnym od rządu!

Zjednoczona Prawica nie taka zjednoczona?

Jarosław Kaczyński podkreśla, że większość polityków Zjednoczonej Prawicy zdaje sobie sprawę z faktu, że dla obecnego układu sił nie ma realnej alternatywy. Przekonuje, że przez to koalicjanci PiS zaczynają rozpychać się łokciami i uważają, że “mogą stawiać daleko idące żądania”.

W koalicji są różnice zdań, ale od tego jest jej kierownictwo, aby pewne sprawy łagodzić. Jesteśmy nastawieni, by obecna kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy trwała do jesieni 2023 roku, do konstytucyjnego terminu wyborów.

– powiedział z kolei w TV Republika.

Terlecki zapewnił również, że tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w reżimie sanitarnym.

Będzie obchodzona w rygorze pandemicznym czyli przy zastosowaniu tych wszystkich obostrzeń, które obowiązują.

Trzeba przyznać, że Ryszard Terlecki jest jednym z bardziej “wyluzowanych” i “szczerych” polityków Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż biorąc inne wypowiedzi polityka, chyba bardziej pasuje tu określenie “bezczelny”.

Źródło: Onet, naTemat

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close