GospodarkaKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolska

Balcerowicz jak doktor Mengele? Młoda Lewica mocno odleciała!

Balcerowicz nazistą?

Organizacja MyPolitics organizuje serię debat “Młodzież vs Politycy”, w ramach której na przeciwko przedstawicieli polskich młodzieżówek stają politycy i przedstawiciele szeroko rozumianej sceny społeczno-politycznej. Gośćmi byli już między innymi Leszek Miller, Sławomir Mentzen, Dariusz Szczotkowski, Radosław Sikorski czy Antoni Macierewicz. Tym razem z młodymi ma debatować Leszek Balcerowicz, polski ekonomista, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, były prezes NBP i założyciel i przewodniczący rady think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Udział przedstawicieli swojej organizacji postanowiła zareklamować Młoda Lewica, czyli niezależne stowarzyszenie wywodzące się z młodzieżówki Wiosny Biedronia. Dla lewicy Leszek Balcerowicz to słynny DEMON NEOLIBERALIZMU, więc nie zaskakiwał fakt, że ML postanowiło go zaatakować. To co jednak napisali zszokowało wszystkich…

Młoda Lewica stwierdziła bowiem, że Leszek Balcerowicz to… dr Mengele polskiej gospodarki i jest odpowiedzialny za “hekatombę 1990 roku”. Pod postem z porównaniem do nazisty zaroiło się od krytyki, nawet od zwolenników lewicy. Komentujący stwierdzili, że wpis jest obrzydliwy i głupi. Zarzucają młodzieżówce kompromitację idei lewicowych i bycie “jedną z najgłupszych polskich młodzieżówek”.

Po fali krytyki Młoda Lewica postanowiła edytować post. Teraz Balcerowicz nie był już dr Mengele tylko “niszczycielem gospodarki”. Edycja niewiele dała, a komentujący zaczęli wyciągać screeny poprzedniej wersji posta. ML postanowiło ostatecznie usunąć post.

Fot. Facebook

Terlecki króciutko: Najchętniej bym się pozbył koalicjantów

Młoda Lewica ma problemy?

Po jakimś czasie na profilu ML pojawiły się przeprosiny, oczywiście w typowo chajzerowskim stylu, czyli tylko wobec tych, którzy “poczuły się bezpośrednio dotknięte postem”.

Kilka minut temu na naszą oś czasu został wrzucony post, który nie powinien się znaleźć. Opis nie uzyskał akceptacji reszty zespołu medialnego naszej organizacji. Pragniemy przeprosić osoby bezpośrednio dotknięte tym postem. Porównanie było głęboko nie na miejscu.

– czytamy na profilu.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy jednego z członków Młodej Lewicy, który prosi o anonimowość.

Co prawda Młoda Lewica jest stowarzyszeniem skupiającym lewicowców o różnych poglądach, ale od jakiegoś czasu najgłośniejsze są te najbardziej skrajne. Ostatni post, w którym profesor Balcerowicz został porównany z dr Mengele został ostatecznie usunięty, ale w organizacji jest wiele osób, które uważają, że ML nie powinno tego robić. Według nich to porównanie ekonomisty do zbrodniarza wojennego jest jak najbardziej w porządku i nie widzą w tym nic złego. Mi osobiście jest wstyd nie tylko za to, że taki post został udostępniony, ale też że są w naszej organizacji w ogóle są osoby, które się z nim zgadzają.

– mówi.

Z uwagi na fakt, że Młoda Lewica wywodzi się z młodzieżówki Wiosny Biedronia, internauci postanowili odkopać pewien artykuł…

Źródło: Facebook

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close