NieruchomościOchrona środowiskaPaństwoPolitykaPolska

Dyrektor Lasów Państwowych odwołany po aferze z zakupem domu

Dyrektor Lasów Państwowych odwołany

Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny został odwołany przez wiceministra klimatu i środowiska Edwarda Siarkę.

Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów.

– napisał Siarka na Twitterze.

Wiceminister nie podał oficjalnej przyczyny odwołania Koniecznego. Wszystko jednak wskazuje na to, że powodem była afera ujawniona przez portal Onet. W ubiegłym tygodniu portal opublikował materiał, z którego wynikało, że Konieczny kupił od Lasów Państwowych dom z 95% bonifikatą.

Andrzej Konieczny był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych od 2018 r. Wcześniej był wiceministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. Jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej. Nieznane jest jeszcze nazwisko nowego dyrektora generalnego.

TVP nie chce ujawnić ile Jacek Kurski zarabiał jako “doradca zarządu”

Afera z domem za 9 tysięcy

W zeszłym tygodniu portal Onet poinformował, że dyrektor Lasów Państwowych kupił dom od Lasów Państwowych — czyli właściwie sam od siebie. Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna.

W odpowiedzi na teksty Wyborczej i Onetu Lasy Państwowe wydały oświadczenie, w którym przekonują, że dyrektor Lasów Państwowych nie wnioskował o wykup domu, tylko to nadleśnictwo poinformowało go o zamiarze jego sprzedaży i zawiadomiło o przysługującym prawie pierwokupu.

Sprzedaż zasobów mieszkaniowych zbędnych trwa od roku 1997; sprzedają zbędne lokale mieszkalne zgodnie z zapisami znowelizowanej wówczas ustawy o lasach. Obecni i byli pracownicy, mający co najmniej trzyletni okres zatrudnienia w LP, posiadają pierwszeństwo w nabyciu lokali, w których mieszkają i których są najemcami. Cena sprzedaży lokalu podlega łącznemu obniżeniu o 6 proc. za każdy rok zatrudnienia w LP i o 3 proc. za każdy rok najmu tego lokalu, przy czym obniżenie nie może wynieść więcej niż 95 proc. Zniżka dotyczy wszystkich pracowników LP spełniających ww. kryteria, bez wyjątku.

– czytamy w oświadczeniu.

Lasy Państwowe dodały również, że Konieczny zakupił lokal na takich samych zasadach, a wszelkie informacje Onetu są fake newsem.

Pozostaje więc pytanie – jeśli to fake news, to czemu dyrektor został odwołany?

Źródło: Onet 

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close