Media

LinkedIn ofiarą hakerów! Wyciekło ponad 500 mln danych użytkowników!

Ostatnie ataki hakerskie na największe portale internetowe mogą budzić niepokój. Nie tylko Facebook został zaatakowany i ponad 530 mln danych wyciekło, ale również LinkedIn. Jak informuje Business Insider, dane ponad 2/3 użytkowników zostały udostępnione na jednym z hakerskich forów internetowych.

Twórcy LinkedIn poinformowali w oświadczeniu, że prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Wiadomość o wycieku zbiegła się z problemem Marka Zuckerberga, którego dane również przedostały się do Internetu. Tymczasem jak wynika z raportu Cyber News, dane użytkowników LinkedIn trafiły w niepowołane ręce.

Rzecznik firmy w rozmowie z Business Insider przekazał, że:

Podczas gdy wciąż badamy tę kwestię, opublikowany zbiór danych wydaje się zawierać publicznie widoczne informacje, które zostały zaczerpnięte z LinkedIn w połączeniu z danymi agregowanymi z innych stron internetowych lub firm.

Facebook przestał działać przez luki w bezpieczeństwie?

LinkedIn posiada bazę 700 mln klientów, więc kradzież 500 mln kont, to niemal 2/3 wszystkich użytkowników. Dane te obejmują identyfikatory kont, pełne imiona i nazwiska, adresy e-mail, numery telefonów, informacje o miejscu pracy, płeć i linki do innych kont w mediach społecznościowych.

LinkedIn ofiarą hakerów

Na jednym z for internetowych pojawiły się dane 2 mln osób, jako “przykład” większej całości. Według informatorów cena za wszystkie informacje ma być podana w Bitcoinach. Tymczasem Paul Prudhomme, analityk w firmie IntSights zajmującej się wywiadem bezpieczeństwa, powiedział, że dane są bardzo wartościowe:

Do takich ataków będzie dochodziło częściej ze względu na znaczenie pracy zdalnej i wykorzystywanie urządzeń osobistych. Większość z nich ma mniejsze zabezpieczenia, niż komputery w biurach, więc łatwiej się do nich dostać. Atakowanie firm za pośrednictwem kont osobistych i prywatnych komputerów jest jednym ze sposobów na przedostanie się do zabezpieczeń sieci korporacyjnych.

Business Insider przekazuje, że hakerzy mogą wykorzystać ujawnione dane, aby podszyć się pod użytkowników i wyłudzić wrażliwe dane logowania.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close