Bez kategorii

Hiszpańscy komuniści przeszli ulicami Madrytu. Na sztandarach… Lenin i Stalin!

Hiszpańscy komuniści zorganizowali w środę w Madrycie demonstrację upamiętniającą 90. rocznicę proklamacji Drugiej Republiki.

Co roku w Madrycie organizowany jest przemarsz wyznawców komunizmu, czyli najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach świata. Wielu Hiszpanów nie postrzega jednak tej ideologii jako totalitaryzmu, a raczej uosobienie demokracji i postępu. I tym razem komuniści dali o sobie znać, krocząc dumnie ulicami miasta wraz z podobiznami takich dyktatorów, jak Włodzimierz Lenin, Józef Stalin czy albański przywódca Enver Hodża (prawdopodobnie).

Internetowy dziennik “Ok Diario” zrelacjonował całe wydarzenie w następujący sposób:

Bojownicy Hiszpańskiej Partii Komunistycznej zorganizowali w środę w Madrycie demonstrację upamiętniającą 90-tą rocznicę proklamacji Drugiej Republiki, która ostatecznie stała się wywyższeniem najkrwawszego komunizmu. W marszu niesiono też ogromne portrety ludobójców: Lenina i Stalina. Demonstracja odbyła się na Gran Vía, niedaleko ścisłego centrum stolicy i przebiegła bez incydentów. Wyeksponowano także flagi ZSRR, a także II Republiki.Nie brakowało haseł, które przywoływały minione czasy, takich jak “Przysięgamy, że jeszcze wygramy!”.

W polskiej przestrzeni medialnej temat nagłośniła korespondentka tygodnika “Do Rzeczy” Małgorzata Wołczyk, która w swoim felietonie “Niech żyje Stalin! Przemarsz komunistów przez centrum Madrytu” zwróciła uwagę na dominujące tendencje ideologiczne na hiszpańskiej scenie politycznej:

Polska prasa mainstreamowa dopiero przed tygodniem odkryła sekretarza Komunistycznej Partii Hiszpanii Enrique Santiago w koalicyjnym rządzie Sancheza. O tym, że już w styczniu 2020 r. komuniści objęli teki ministerialne polscy dziennikarze nie informowali, ponieważ zbyt byli zajęci tropieniem wzrostu popularności prawicowych populizmów i faszyzmów w Europie.

Warto postawić pytanie, dlaczego tego typu ekscesy są w ogóle tolerowane. Czy z podobnym pobłażaniem spotkaliby się organizatorzy demonstracji nazistowskiej? Trudno podejrzewać, aby policja natychmiast nie rozbiła tłumu niosącego sztandary z Hitlerem, Goebbelsem czy Hessem.

Poniżej znajduje się fragment wideo przedstawiający przemarsz hiszpańskich totalitarystów:

Źródło: DoRzeczy.pl, Tysol.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close