PaństwoPolitykaPolska

Sasin uspokaja: Nie, nie planujemy wcześniejszych wyborów

Sasin nie przewiduje wcześniejszych wyborów

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy narasta. Pomimo kłótni między PiS a koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia, rządowa koalicja nadal trzyma się posadami i stołkami. O tym jak bardzo Zjednoczona Prawica jest zjednoczona postanowił zapewnić wicepremier Jacek Sasin. Sasin zaprzeczył jakoby partia planowała przeprowadzenie przyspieszonych wyborów.

Nie, nie planujemy wcześniejszych wyborów. Na ostatnim posiedzeniu głosowaliśmy budżet. Ten budżet zdobył poparcie 240 posłów, więc absolutnie solidna większość posłów przy 180 kilku głosach przeciwnych. To pokazuje że rząd dzisiaj ma ten komfort posiadania zdecydowanej większości parlamentarnej. Nie musi ciułać, zabiegać o każdy głos, tak jak to czasami w przeszłości bywało. Nie ma dzisiaj żadnego powodu żeby przyspieszać te wybory. Mamy jeszcze program do zrealizowania w tej kadencji.

– zapewnił wicepremier.

Sasin dodał również, że obecnie nie ma planów, aby przyznać Antoniemu Macierewiczowi stanowisko Marszałka Sejmu.

Minister Macierewicz pełnił już niezwykle ważną funkcję, nie tylko w tym rządzie który odszedł, premier Szydło, ale również zdarzało się ministrowi różne ważne funkcje pełnić i myślę że pewnie są jeszcze bardzo ważne funkcje przed ministrem Macierewiczem. W tej chwili minister koncentruje się na rzeczy niezwykle ważnej dla naszego państwa, czyli wyjaśnieniu przyczyn tragedii smoleńskiej.

– mówił.

Polityk przekonywał także, że obecnie nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji, a resortem ma pokierować sam Mateusz Morawiecki.

W tej chwili premier zdecydował że będzie sam osobiście kierował tym ministerstwem. Premier ma już takie doświadczenia, bo przez kilka tygodni kierował jednocześnie Ministerstwem Finansów i Rozwoju. W tej chwili zdecydował że będzie kierował Ministerstwem Cyfryzacji. Jest również wyznaczony minister który będzie na co dzień kierował pracą resortu. To minister Zagórski.

– przekazał Sasin.

Terlecki króciutko: Najchętniej bym się pozbył koalicjantów

Sasin swoje, Kaczyński swoje

O ile Sasin zapewnia, że do wyborów nie dojdzie to przypomnijmy, że jakiś czas temu Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej przyznał, że “może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji” i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Prezes PiS w nie wykluczył wcześniejszych wyborów parlamentarnych, jednak zapewnił, że Zjednoczona Prawica jest zdeterminowana, żeby dokończyć obecną kadencję 2019–2023.

Ale żeby była jasność, nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności.

– zaznaczył Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podkreśla, że większość polityków Zjednoczonej Prawicy zdaje sobie sprawę z faktu, że dla obecnego układu sił nie ma realnej alternatywy. Przekonuje, że przez to koalicjanci PiS zaczynają rozpychać się łokciami i uważają, że “mogą stawiać daleko idące żądania”.

Biorąc pod uwagę sukcesy Jacka Sasina…

Źródło: DoRzeczy

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close