GastronomiaGospodarkaPolska

Warszawa: 85-letni właściciel Radio Cafe bankrutuje! Musiał sprzedać mieszkanie…

Lockdown spowodowany pandemią COVID-19 nie ustępuje. Wysoka zaraźliwość i śmiertelność choroby sprawiła, że rząd był zmuszony do bezprecedensowych działań wstrzymujących gospodarkę. Niestety cierpią na tym przedsiębiorcy, w tym 85-letni Stanisław Pruszyński, szef restauracji Radio Cafe w Warszawie. Aby uratować swoją restaurację i opłacić pracowników, musiał sprzedać mieszkanie. Niestety nawet jego małżeństwo nie wytrzymało tej próby.

O przykrej sytuacji informuje portal Wiadomości.wp.pl. Przez obostrzenia, które trwają już od 23 października, właściciel słynnej Radio Cafe w centrum Warszawy, musiał sprzedać swoje mieszkanie i przenieść się do małej kawalerki. Pruszyński nie był beneficjentem Tarczy Antykryzysowej, bo jak twierdzi:

[…] jestem fatalnym biznesmenem. Nie potrafię upominać się o jakieś należne mi pieniądze od urzędów. Gdybym miał możliwość uruchomienia choćby sześciu stolików, nie byłoby problem.

Wyznał również, że musiał wszystko sprzedać, aby utrzymać lokal, ale wytrzyma maksymalnie 2 miesiące. Jego restauracja Radio Cafe mieści się w ścisłym centrum Warszawy, zaledwie kilkadziesiąt metrów od hotelu Marriott, blisko Dworca Centralnego.

Źródło: Stanisław Pruszyński, Radio Cafe w Warszawie

Najstarszy, przedwojenny zakład fryzjerski w Warszawie bankrutuje przez restrykcje

Wydawać by się mogło, że jest to idealne miejsce, ale jak widać przez obostrzenia, nawet ono jest zagrożone upadkiem. Niestety decyzja o uratowaniu dorobku jego życia poróżniła go z żoną, obecnie trwa rozwód.

Niestety warszawski lokal nie utrzyma się jedynie z dowozu na wynos. Po odjęciu kosztów i tak pan Stanisław musi opłacić około 10 tysięcy złotych miesięcznie. Sam Stanisław Pruszyński, to legendarny dziennikarz, który współtworzył Radio Wolna Europa. Towarzyszył Robertowi F. Kennedy’emu w kampanii prezydenckiej i był świadkiem jego zabójstwa.

Źródło: Stanisław Pruszyński, Radio Cafe w Warszawie

W Radio Cafe przez lata przewinęło się mnóstwo znamienitych postaci, takich jak Leszek Balcerowicz, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek. Niestety nawet legenda tej restauracji może nie przetrwać w walce z obostrzeniami.

Z tego powodu powstała zrzutka na pomoc Radio Cafe. Na tę chwilę zebrano ponad 16 tysięcy złotych. Dzięki temu Pan Stanisław ma nadzieję, że jego ciężka praca nie będzie zmarnowana, a jego pracownicy otrzymają wypłatę na czas.

Źródło: WP.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close