Gospodarka

Dogecoin jest warty niemal 40 centów! Elon Musk wniebowzięty, a Robinhood blokuje!

Odkąd największa giełda kryptowalut Coinbase pojawiła się na amerykańskiej giełdzie, niemal wszystkie kryptowaluty poszybowały w górę. Dotyczy to nie tylko Bitcoina, czy Ethernum, ale również Dogecoin, o którym non stop tweetuje Elon Musk. Czy warto zainwestować w “psią walutę”?

Elon Musk daje o sobie znać coraz częściej w kwestii kryptowalut. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie ku temu powód, ponieważ w ostatnim czasie zainwestował 1,5 mld dolarów w Bitcoin. Inwestycja bardzo się opłaciła, bo już miesiąc później zarobił na niej niemal drugie tyle. Obecnie BTC jest warta ponad 63 tysiące dolarów i ciągle pnie się w górę. Jego kapitalizacja wynosi aż 1,2 bln USD.

Według ekspertów jest to także spowodowane masowym dodrukiem pieniądza i ogromną inflacją, która powstała na skutek pandemii COVID-19. W wyniku tego, krypto-giełda jest wyceniana na 60 mld dolarów. Koszt akcji na giełdzie wynosi aż 327 USD, dzięki czemu daje jej przewagę m.in. nad Moderną (167 USD), która stworzyła jedną z kilku szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Z tego powodu Elon Musk jest zdecydowanym zwolennikiem Dogecoin, która powstała w 2013 roku, jako satyryczna odpowiedź na Bitcoina. Ostatnim tweetem, jest obraz Joana Miró, którego podpisał: “Pieseł szczekający do księżyca”.

Nie zgadniesz, jak Elon Musk każe do siebie mówić po rekordzie Bitcoina

Wysoka wartość Dogecoin została odnotowana przez internautów na całym świecie. Na Twitterze hashtag #doge jest jednym z najpopularniejszym na świecie, a sama waluta podrożała o setki procent w porównaniu do zeszłego tygodnia.

O sytuacji na giełdzie kryptowalut zaczęli informować również ekonomiści, którzy przestrzegają przed nadmierną ekscytacją.

Aplikacja Robinhood blokuje zakup Dogecoin

Dogecoin został również zablokowany na platformie RobinHood, która straciła wielu użytkowników po aferze z GameStop. Wówczas użytkownicy nie mogli handlować akcjami tej spółki, co doprowadziło do wielu niepochlebnych opinii i utraty wiarygodności.

Nie wiadomo dlaczego aplikacja Robinhood zablokowała możliwość zakupu kryptowaluty. Administratorzy twierdzą, że to problemy z serwerami, ale wielu użytkowników nadal nie ma możliwości zakupu Dogecoina. Sprawa jest zatem rozwojowa.

Źródło: Inversting.com, WNP, Business Insider, Strefa Inwestorów

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close